Tech

List w butelce z 2015 roku na australijskiej plaży. Autorem jest Polak

List w butelce z 2015 roku na australijskiej plaży. Autorem jest Polak

Na jedną z plaż australijskiej wyspy Macquarie morze wyrzuciło tajemniczy list w butelce. Aby go odczytać, konieczne było użycie niekonwencjonalnej metody. Okazało się, że autorem treści jest Polak, który cztery lata temu płynął statkiem na jedną z wysp Oceanu Południowego.

Stella Thomas, strażniczka Tasmanian Parks and Wildlife Service, organu zarządzającego obszarami chronionymi, pracowała na wybrzeżu wyspy Macquarie, kiedy na jej oczach morskie fale wyrzuciły na plażę butelkę.

Kobieta szybko zdała sobie sprawę, że nie są to zwykłe śmieci. Wraz ze współpracownikami postanowiła otworzyć butelkę. Okazało się jednak, że kartka jest całkowicie czysta. Strażnicy postanowili więc zamalować papier długopisem. Ich oczom ukazał się napis, jednak wiadomość nie była do końca czytelna.

Wiadomo jednak, że jej autorem jest polski turysta, który 6 kwietnia 2015 roku podróżował statkiem wycieczkowym na Wyspę Bouveta, norweską wyspę wulkaniczną na Oceanie Południowym. List zawierał także prośbę, by znalazca odezwał się do autora drogą mailową.

List, który znajdował się w butelce nie był w całości do odczytania