Tech

Marszałek zakażony. Był w kwarantannie domowej, ale trafił już do szpitala. Urząd dzisiaj jest nieczynny

Marszałek zakażony. Był w kwarantannie domowej, ale trafił już do szpitala. Urząd dzisiaj jest nieczynny

W związku z potwierdzeniem koronawirusa u marszałka Mieczysława Struka, w niedzielę rozpoczęła się kwarantanna części pracowników urzędu marszałkowskiego. Niedzielne wyniki badań WSSE potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnej osoby pracującej w urzędzie. Marszałek początkowo był objęty kwarantanną domową, ale trafił już do szpitala.

Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, poinformował w sobotę, że otrzymał pozytywne wyniki na obecność koronawirusa w organizmie. Początkowo był objęty kwarantanną domowa.

Następnego dnia Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku przekazał, że decyzją sanepidu Struk został przeniesiony do Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Stan zdrowia marszałka jest dobry.

- Wyniki badań WSSE potwierdziły też zakażenie koronawirusem u kolejnej osoby pracującej w urzędzie marszałkowskim – poinformował.

Pracownicy urzędu marszałkowskiego w niedzielę sporządzili według wskazań sanepidu listę wszystkich osób, które w ostatnim czasie miały bezpośredni kontakt z marszałkiem Strukiem. Na liście znalazło się 47 pracowników urzędu oraz 15 innych osób – jest to liczne grono, ale dla bezpieczeństwa wytypowano i wskazano wszystkie możliwe osoby. Listę przekazali stacji sanitarno-epidemiologicznej.

Pracownicy na kwarantannie, o innych zadecyduje sanepid

Sanepid już przekazał pracownikom urzędu informacje o nałożeniu na nich kwarantanny. Wszyscy mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu zamieszkania bez możliwości wychodzenia na zewnątrz. Kwarantanną objęto również rodziny urzędników.

- O konieczności kwarantanny wobec innych wskazanych osób sanepid zadecyduje we własnym zakresie - dodał Piotrowski.

Z powodu potwierdzenia w niedzielę zakażenia koronawirusem u kolejnego pracownika urzędu marszałkowskiego, sanepid może w poniedziałek zadecydować o rozszerzeniu kwarantanny na nowe osoby.

Stan zdrowia marszałka jest dobry

Jak przekazał Piotrowski, w poniedziałek w budynku UMWP przy ul. Okopowej odbędzie się dekontaminacja pomieszczeń, z tego względu budynek ten będzie nieczynny.

- Informujemy jednak, że departamenty UMWP zlokalizowane w innych budynkach będą funkcjonować bez zmian – tłumaczy.

Stan zdrowia marszałka Mieczysława Struka jest dobry.

Zapowiadana na dzień 30 marca 2020 r. XX sesja Sejmiku Pomorskiego zostaje przeniesiona na inny termin.

:
Infolinia NFZ dotycząca koronawirusa
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów