Tech

Nie zatrzymała się do kontroli, zderzyła się z dwoma samochodami. Pięć osób rannych

Nie zatrzymała się do kontroli, zderzyła się z dwoma samochodami. Pięć osób rannych

Kobieta kierująca hondą nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Chwilę później zderzyła się z dwoma samochodami. W wypadku rannych zostało pięć osób.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Rokocin (Pomorskie). Jak ustalili policjanci, do zderzenia trzech samochodów doprowadziła kobieta, która wcześniej nie zatrzymała się do kontroli drogowej.

- Kierująca hondą na skrzyżowaniu wyprzedzała ciąg samochodów. Zauważyli to policjanci z drogówki, którzy postanowili zatrzymać kobietę. Ta jednak nie reagowała na ich sygnały - mówi asp. sztab. Marcin Kunka z Komendy Miejskiej Policji w Starogardzie Gdańskim. - Uderzyła w tył, jadącego w tym samym kierunku, vw jetty. Następnie zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z kolejnym autem, jadącym w przeciwnym kierunku - dodał.

W wypadku pięć osób zostało rannych. Jedna z nich została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W wypadku rannych zostało pięć osóbkociewiak.pl

Nie miała uprawnień do kierowania

Jak informuje Kunka, kobieta nie miała uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci pobrali od niej krew w celu sprawdzenia, czy w chwili wypadku nie była pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Droga krajowa nr 22 w miejscu wypadku przez kilka godzin była zablokowana.

Do wypadku doszło w miejscowości Rokocin