Tech

Nocna ewakuacja pacjentów zakażonych koronawirusem

Nocna ewakuacja pacjentów zakażonych koronawirusem

W niedzielę wieczorem przeprowadzono ewakuację pacjentów zakażonych koronawirusem z Zakładu Opieki Paliatywnej i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczy do Poznania - poinformował rzecznik prasowy szpitala w Krotoszynie Sławomir Pałasz.

Oba zostały objęte kwarantanną ze względu na stwierdzenie tam przypadków zakażenia koronawirusem.- W niedzielę wewnątrz budynku od rana znajdowało się 23 chorych i 7 osób personelu - poinformował Pałasz.

Jedna osoba zmarła

Badania wykazały wśród pacjentów 17 wyników pozytywnych i jeden wynik ujemny. Placówki hospicyjne nadal czekają na 5 wyników badań. Wszyscy pacjenci z wynikami pozytywnymi przewożeni są obecnie do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Spośród personelu zakażenie wykazano u pięciu pracowników.Jedna z zakażonych osób zmarła w niedzielę. - Przyczyną zgonu było zakażenie koronawirusem i ciężka choroba współistniejąca - poinformował rzecznik.W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 275 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 82 to mieszkańcy powiatu krotoszyńskiego.

Zamknięta komenda policji w Krotoszynie

Rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu Andrzej Borowiak poinformował w niedzielę, że Pozostałych 95 wysłano na kwarantannę. W jednostce uruchomiono procedurę antykryzysową.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk powiedział w niedzielę, że sytuacja w Krotoszynie jest teraz najgorsza, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem w regionie. Jego zdaniem winę za zaniedbania ponosi szpital w Krotoszynie, bo tam było główne ognisko zarażeń.