Tech

Oficjalnie zajmował się hodowlą kur, "pod zamaskowanym wejściem ukryta była podziemna uprawa konopi"

Oficjalnie zajmował się hodowlą kur,

Właz znajdował się na środku pola, przykryty zieloną plandeką. Całkowicie niewidoczny dla osób postronnych. Pod ziemią - 211 krzewów konopi indyjskich oraz profesjonalne oświetlenie i wentylatory. Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało 33-letniego najemcę posesji, który oficjalnie zajmował się hodowlą kur.

Funkcjonariusze z opolskiego CBŚP ustalili, że na wynajmowanej posesji w powiecie nyskim, gdzie 33-letni Bartłomiej S. zajmował się hodowlą kur, znajduje się również plantacja konopi. Kiedy policjanci wjechali na teren posesji, mężczyzna na ich widok wyskoczył przez okno i próbował uciec. Po krótkim pościgu został zatrzymany, a policjanci rozpoczęli przeszukanie posesji.

Krzewy pod ziemią

- Okazało się, że w pomieszczeniach nie ma żadnej uprawy. Policjanci znaleźli natomiast gotową już marihuanę. Sprawdzili dokładnie także teren wokół zabudowań. Nieopodal posesji, w miejscu całkowicie ustronnym, pod zamaskowanym wejściem ukryta była podziemna uprawa konopi. Przykryte włazem wejście prowadziło do pomieszczenia, w którym znajdowała się profesjonalnie urządzona plantacja konopi, całkowicie niewidoczna dla osób postronnych - informuje Iwona Jurkiewicz, rzecznik CBŚP.

Do pomieszczenia wchodziło się przez właz w ziemiCBŚP

W murowanym, podziemnym pomieszczeniu rosło dokładnie 211 krzewów konopi indyjskiej w ostatniej fazie wzrostu. Właściciel plantacji do pielęgnacji roślin wykorzystywał profesjonalny sprzęt - wentylatory, lampy, filtry. Wszystko zostało zabezpieczone.

- Bartłomiejowi S. przedstawiono zarzut usiłowania wytworzenia znacznej ilości środka odurzającego oraz prowadzenia uprawy konopi innych niż włókniste. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia na okoliczność założenia uprawy. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Opolu tymczasowo aresztował 33-latka - wyjaśnia Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

W środku 211 krzewów konopiCBŚP