Tech

Podniebny patrol nad autostradą. Ujawniono ponad 100 wykroczeń

Podniebny patrol nad autostradą. Ujawniono ponad 100 wykroczeń

128 wykroczeń drogowych, 113 mandatów karnych oraz zatrzymane dwa prawa jazdy. To wynik podniebnego patrolu nad autostradą A2.

Komenda Główna Policji poinformowała w komunikacie na swojej stronie, że w ostatni piątek odbyły się działania "Podniebny patrol".

"Do akcji ruszył policyjny śmigłowiec oraz grupa Speed wspierana przez funkcjonariuszy z czterech powiatów. Policjanci skoncentrowali swoja uwagę autostradę A2" - wskazano.

policja.pl

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE

Podniebny patrol nad A2

Autostrada była monitorowana z pokładu policyjnego śmigłowca wyposażonego w kamerę. "Sygnał z kamer był przekazywany do policjantów w radiowozach rozlokowanych w różnych newralgicznych punktach, gdzie funkcjonariusze zatrzymywali kierowców, którzy popełnili wykroczenie" - wyjaśniono w komunikacie.

policja.pl

Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na samochody ciężarowe.

Policjanci przekazali, że podczas kilkugodzinnej akcji przeprowadzili 113 kontroli drogowych w tym 80 pojazdów ciężarowych. Ujawnili 128 wykroczeń drogowych, z których 78 popełnili kierujący ciężarówkami. "Nałożono 113 mandatów karnych w tym 77 na kierowców samochodów ciężarowych" - dodano.

Ponadto policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

PAP/Adam Ziemienowicz