Tech

Poseł i samorządowcy w hotelowej restauracji, sprawę wyjaśnia policja. "To było spotkanie służbowe"

Poseł i samorządowcy w hotelowej restauracji, sprawę wyjaśnia policja.

Policjanci z Nysy (województwo opolskie) wyjaśniają sprawę spotkania w jednej z miejscowych restauracji. Brali w nim udział między innymi przedstawiciele władz miasta i Kamil Bortniczuk, poseł Porozumienia. Ten podkreśla, że był gościem hotelu i przebywał tam służbowo. Samorządowcy podkreśkają, że to było spotkanie służbowe.

Spotkanie odbyło się 18 listopada. "W jednej z nyskich hotelowych restauracji, pomimo przygaszonego światła, widać kilka osób biesiadujących przy stole. Wśród nich wyraźnie widoczna jest postać burmistrza Nysy Kordiana Kolbiarza (bez maseczki), który siedzi najbliżej okna" - opisują dziennikarze "Nowin Nyskich". I dodają, że w pewnym momencie na parking przed hotelem wyszedł poseł Kamil Bortniczuk. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL NA TEMAT KORONAWIRUSA

Sprawę spotkania wyjaśnia policja

O spotkaniu ktoś poinformował policję. - Zgłaszający przekazał, że w jednym z hoteli mają znajdować się osoby, które ze względu na obowiązujące przepisy pandemiczne nie powinny się tam znaleźć - informuje Magdalena Skrętkowicz z policji w Nysie. W trakcie interwencji mundurowi przeprowadzili rozmowę z przedstawicielem hotelu. Ten zapewnił - jak relacjonuje policja - że w obiekcie przebywają wyłącznie goście hotelowi, którzy znajdują się tam zgodnie z obowiązującymi przepisami. - Jednak w toku dalszych czynności ustalono, że w spotkaniu mogły brać udział także osoby, które nie były gośćmi hotelowymi. W związku z tym prowadzone są czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie - dodaje Skrętkowicz. Na tym etapie jednak nie wiadomo, kto mógłby ponieść ewentualne konsekwencje, czy właściciel obiektu, czy osoby, które brały udział spotkaniu.

Poseł: to była podróż służbowa

Pochodzący z Opolszczyzny poseł Kamil Bortniczuk w rozmowie z tvn24.pl wyjaśnia, że był gościem hotelu w ramach podróży służbowej. Potwierdza też, że w kolacji - która była zwieńczeniem służbowej wizyty przedstawicieli zarządu Krajowego Zasobu Nieruchomości na Opolszczyźnie - wzięli udział nyscy samorządowcy. - Wpadli na chwilę - zaznacza poseł.Przedstawiciele KZN potwierdzają, że 18 listopada zarząd z wizytą roboczą przebywał na Opolszczyźnie, a jego członkowie służbowo nocowali w jednym z tamtejszych hoteli.O sprawę zapytaliśmy też w nyskim urzędzie miasta. "(...) spotkanie, które odbyło się 18 listopada 2020 roku miało charakter wyłącznie służbowy (....)" - przekazała Elwira Ślimak, zastępca burmistrza Nysy. Burmistrz Kordian Kolbiarz - który w wyborach startował z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Kordiana Kolbiarza - w październiku przeszedł zakażenie koronawirusem.

Obostrzenia w hotelach

Od 7 listopada - zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów - działalność hoteli w Polsce jest ograniczona. - Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla gości odbywających podróże służbowe - mówił premier Mateusz Morawiecki. Hotele są również dostępne dla osób wykonujących zawód medyczny, a także pacjentów oraz opiekunów, "jeżeli konieczność zapewnienia im zakwaterowania wynika z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej". Wyjątek dotyczy także sportowców, którzy będą korzystali z usług w czasie zgrupowań lub współzawodnictwa sportowego, czyli np. zawodów i rozgrywek ligowych.