Tech

Przeszli przez rondo Zawiszy, tańcząc poloneza. "Zupełnie niezwykły widok na ulicach Warszawy"

Przeszli przez rondo Zawiszy, tańcząc poloneza.

Protestujący zatańczyli poloneza z "Pana Tadeusza" Wajdy na rondzie Zawiszy. Przed pobliską siedzibę PiS dotarli tanecznym krokiem.

STRAJK KOBIET - RELACJA ZE ŚRODOWYCH MANIFESTACJI

- Część tego kilkutysięcznego tłumu, który protestował przed Sejmem, przyszła właśnie teraz na Nowogrodzką - relacjonował około 21.20 reporter TVN24 Jan Piotrowski. - Najpierw śpiewali "The Wall" Pink Floyd, później padło hasło "tańczymy poloneza!" - opisywał.

Uczestnicy manifestacji dotarli ulicą Koszykową przed siedzibę partii rządzącej. Na ujęciach zarejestrowanych przez naszą kamerę widać tłum sunący w stronę ronda Zawiszy. W tle rozbrzmiewają takty poloneza Wojciecha Kilara - utworu kojarzonego z filmową adaptacją "Pana Tadeusza".

- Muszę powiedzieć, że kreatywność uczestników tych protestów jest niewyczerpana. To jest zupełnie niezwykły widok na ulicach Warszawy. Ten tłum skandował też przed chwilą "dziękujemy" w stronę policjantów, którzy szczelnie otoczyli siedzibę Prawa i Sprawiedliwości - dodał Piotrowski.

Protestujący zatańczyli poloneza na rondzie ZawiszyTVN24

Strajk Kobiet

Środa jest siódmym dniem protestów po ubiegłotygodniowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez Julię Przyłębską. Za niezgodny z konstytucją uznany został przepis pozwalający na terminację ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Protestujący wyszli tego dnia na ulice wielu polskich miast i miasteczek. Przebieg tych manifestacji relacjonowaliśmy także na tvn24.pl.