Tech

Pytanie w "Milionerach" o flosowanie. Za 75 tysięcy złotych

Pytanie w

Flosujemy towary rzeką, warzywa we wrzątku, przestrzenie międzyzębowe czy kartki z numerem? Na to pytanie w "Milionerach" za 75 tysięcy złotych odpowiadał pan Dawid Goszczycki z Kwidzyna.

Środowy odcinek "Milionerów" rozpoczął się od pytania za 20 tysięcy złotych o słoje drzewa. Pan Dawid Goszczycki poradził sobie z nim bez problemu, dzięki czemu przeszedł do pytania za gwarantowane 40 tysięcy złotych.

W skalnej ścianie góry Rushmore w Dakocie Południowej wyrzeźbiono podobizny amerykańskich prezydentów. Ilu?

Postawiony wobec tego dylematu, pan Dawid skorzystał z pierwszego koła ratunkowego - pytania do publiczności. 69 procent widowni wskazało, że w skalnej ścianie góry Rushmore wyrzeźbiono podobizny czterech prezydentów i była to poprawna odpowiedź. Uczestnik przeszedł do pytania za 75 tysięcy złotych.

Co flosujemy?

A: towary rzekąB: warzywa we wrzątkuC: przestrzenie międzyzęboweD: kartki z numerem

Pan Dawid nie wiedział, czym jest flosowanie. Spróbował metody eliminacji. Początkowo wykluczył odpowiedź B: "warzywa we wrzątku" oraz C: "przestrzenie międzyzębowe".

Uczestnik skojarzył słowo "flosować" z flisakami, czyli osobami, które zajmowały się rzecznym spławem towarów. Mimo że miał jeszcze dwa koła ratunkowe, postanowił zdać się na intuicję i poprosił o zaznaczenie możliwości A: "towary rzeką". Niestety, była to błędna odpowiedź.

Flosujemy nicią dentystyczną

Słowo "flosowanie", inaczej zwane "nitkowaniem" pochodzi od angielskiego terminu "dental floss" czyli nić dentystyczna, choć zabieg ten można przeprowadzać także przy użyciu irygatora. Flosujemy zatem przestrzenie międzyzębowe, co oznacza, że poprawna była odpowiedź C.

Uczestnik opuścił program z gwarantowanymi 40 tysiącami złotych.