Tech

Pytanie w "Milionerach" o słynną scenę z "Psychozy" Alfreda Hitchcocka

Pytanie w

W "Psychozie" Alfreda Hitchcocka słynna scena mordu rozgrywa się przy stole, w spiżarni, na balkonie czy pod prysznicem? Na to pytanie za 20 tysięcy złotych odpowiadał pan Paweł Łabno z Krakowa.

Pan Paweł jest informatykiem, który – jak sam o sobie mówi – lubi ryzyko. W "Milionerach" nie chciał jednak kusić losu, dlatego gdy nie znał odpowiedzi, nie wahał się i skorzystał z kół ratunkowych. Tak było w przypadku pytania za gwarantowany tysiąc złotych, podczas którego skorzystał z pierwszej pomocy - pół na pół. Kolejne koło – pytanie do publiczności – wykorzystał przy pytaniu za dwa tysiące złotych.

Następne dwa pytania nie sprawiły mu trudności. Kłopoty pojawiły się dopiero przy pytaniu za 20 tysięcy złotych.

Gdzie rozgrywa się słynna scena mordu z filmu "Psychoza" Alfreda Hitchcocka?

A: przy stoleB: w spiżarniC: na balkonieD: pod prysznicem

Pan Paweł przyznał, że nie oglądał nigdy "Psychozy" w całości, stąd nie mógł przypomnieć sobie sceny, której dotyczyło pytanie. Postanowił użyć ostatniego koła ratunkowego – telefonu do przyjaciela. Po drugiej stronie słuchawki czekał znajomy pana Pawła. Po przeczytaniu przez uczestnika pytania, jego kolega bez zawahania wskazał, że poprawną odpowiedzią jest D: "pod prysznicem". Zgodnie z jego radą pan Paweł zaznaczył właśnie tę opcję. Była to dobra decyzja. Uczestnik dzięki poprawnej odpowiedzi zdobył 20 tys. złotych.

Scena pod prysznicem

Słynna już scena mordu z "Psychozy" Hitchcocka doczekała się nawet osobnego filmu dokumentalnego "78/52". Nazwa ma pochodzić od 78 ujęć i 52 cięć, które wykonano, kręcąc tę scenę.