Tech

Samochód się zatrzymał, motocyklista przemknął przez przejście. Przed nosami pieszych

Samochód się zatrzymał, motocyklista przemknął przez przejście. Przed nosami pieszych
Motocyklista wjechał na pasy, tuż przed pieszymi

Na wjeździe na parking jednej z wrocławskich galerii handlowych, motocyklista zignorował fakt, że jadące przed nim auto zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych. Zamiast zrobić to samo, co kierowca samochodu, motocyklista ominął go i przejechał tuż przed nosami pieszych.

W piątek 12 lipca, przed południem, kierowca samochodu jadący ulicą Krzywoustego skręcił na parking Centrum Korona. Widząc pieszych zbliżających się do pasów, zwolnił i zatrzymał się przed przejściem aby ich przepuścić, co widać na nagraniu z kamery zamontowanej na przedniej szybie.

Kiedy kobiety weszły na przejście, nagle niespodziewanie, z prawej strony samochodu, pojawił się motocykl. Wjechał na pasy, nic nie robiąc sobie z idących pieszych. Jedna z kobiet - zdumiona - obróciła się za motocyklistą i sprawdziła, czy może iść dalej.

Motocykliście się upiecze?

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale motocyklista spowodował potencjalnie bardzo niebezpieczną sytuację na drodze.

Sprawa nie została zgłoszona na policję, więc - przynajmniej na razie - motocyklista nie poniesie konsekwencji. A te mogłyby być dotkliwe, bo za takie wykroczenie, jak przyznaje Dariusz Rajski z biura prasowego wrocławskiego policji, grozi mandat w wysokości do 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Wrocławska policja posiada specjalną skrzynkę mailową [email protected], na którą można wysyłać wszelkie nagrania, na których widać łamanie przepisów na drogach.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Krzywoustego:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl