Tech

Samochodowy protest przedsiębiorców na placu Teatralnym. Kierowcy blokowali ulice

Samochodowy protest przedsiębiorców na placu Teatralnym. Kierowcy blokowali ulice

Kilkudziesięciu przedsiębiorców zablokowało kilka ulic w centrum Warszawy. To protest przeciwko propozycjom rządu w ramach tarczy antykryzysowej.

Z uwagi na epidemię COVID-19 i zakaz gromadzenia się, demonstracja przedsiębiorców przebiegła w niecodziennej formie. Na miejscu był nasz reporter, Artur Węgrzynowicz. - Na placu Teatralnym zgromadziło się kilkadziesiąt samochodów. Kierowcy jeżdżą wokół placu i trąbią. Mają plakaty z hasłem "Strajk przedsiębiorców". Na miejscu jest sporo policji - opisywał.

Jak przekazał, policjanci przez system nagłaśniający wzywali do opuszczenia placu ze względu na stan epidemii. Około godziny 13 protestujący przejechali Marszałkowską w kierunku placu Trzech Krzyży, co skutecznie utrudniło poruszanie się po centrum Warszawy. Zablokowane były między innymi Bracka, Nowogrodzka i Żurawia.

Policjanci spisali niektórych kierowców. Dalej, zgodnie zapowiedziami, protestujący Alejami Ujazdowskimi pojechali w kierunku budynku Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Przed godziną 15 ulice w centrum były już przejezdne. Protest został zakończony.

Jednym z organizatorów protestu był Paweł Tanajno, niezależny kandydat w wyborach prezydenckich. O elekcję na najważniejszy urząd w kraju ubiegał się również pięć lat temu. Zajął ostatnie miejsce, zdobywając 0,2 procenta głosów.

Protest przedsiębiorców w Warszawie