Tech

Włamał się do dziennika elektronicznego, żeby urwać się z lekcji. Przez błąd ortograficzny grozi mu poprawczak

Włamał się do dziennika elektronicznego, żeby urwać się z lekcji. Przez błąd ortograficzny grozi mu poprawczak

16-latek nie chciał być na dwóch ostatnich lekcjach. Zdobył login i hasło do dziennika elektronicznego szkoły, zalogował się, napisał zwolnienie. Ale wzbudził podejrzenie u nauczyciela, bo popełnił jeden błąd. - Napisał dwóch przez "u" - mówi policjant. Sprawa jest poważna, bo chłopak jest z domu dziecka.

Ortografia zgubiła 16-letniego ucznia jednej ze szkół w Mysłowicach.

Jak informuje policja, chłopak włamał się do dziennika elektronicznego szkoły. - Zdobył login i hasło, prawdopodobnie podpatrzył, jak ktoś z dorosłych je wpisywał - mówi Damian Sokołowski, rzecznik policji w Mysłowicach.

Nastolatek zalogował się i wypisał sobie zwolnienie z dwóch ostatnich lekcji. Ale nie podpatrzył wcześniej, jak się pisze "dwóch".

- Napisał dwóch przez "u" otwarte - mówi Sokołowski.

Dom dziecka - przełamanie zabezpieczenia - poprawczak

Błąd ortograficzny zaniepokoił nauczyciela. Skontaktował się z opiekunem 16-latka, który zaprzeczył, że wypisywał zwolnienie.

Policja przypomina, że przełamanie zabezpieczenia elektronicznego to przestępstwo.

Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

-

Kodeks karny artykuł 267 paragraf 1

Dla 16-latka sprawa może skończyć się bardzo źle, bo jest wychowankiem domu dziecka i nie pierwszy raz naruszył prawo. - Może trafić do ośrodka wychowawczego lub zakładu poprawczego - informuje mysłowicka policja..