Tech

Wymusił pierwszeństwo i uderzył w autobus. Motocyklista nie żyje

Wymusił pierwszeństwo i uderzył w autobus. Motocyklista nie żyje
Wypadek na drodze krajowej numer 32 w miejscowości Powodowo (Wielkopolskie). Motocyklista wymusił pierwszeństwo i uderzył w autobus. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o wypadku dotarło do policji kilka minut po godzinie 14.

- Na skrzyżowaniu drogi krajowej 32 z drogą wojewódzką 303, motorowerzysta wyjechał z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo, wjeżdżając pod autobus - przekazał asp. sztab. Wojciech Adamczyk z Komendy Powiatowej Policji w Wolsztynie.

- Wskutek poniesionych obrażeń zmarł. W autobusie znajdował się tylko kierowca, któremu nic się nie stało. Był trzeźwy - dodał policjant.

"Motocykl był roztrzaskany"

Na miejscu wypadku, poza policją, pracowało pięć zastępów straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Jeszcze przed przyjazdem strażaków motorowerzyście została udzielona pomoc medyczna. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Motocykl był roztrzaskany - relacjonował asp. Waldemar Wielgosz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie.

Kierowcy autobusu zostało udzielone wsparcie psychologa.

Autor: ok/kab

Najnowsze