Tech

Wzór na życiowy sukces według Alberta Einsteina w pytaniu z "Milionerów"

Wzór na życiowy sukces według Alberta Einsteina w pytaniu z

We wzorze na życiowy sukces według Alberta Einsteina A = X + Y + Z, gdzie X to praca, Y rozrywka, a Z…? Trzymanie języka za zębami, gorliwa wiara w Boga, wierność małżeńska czy niezaciąganie kredytów? Na to pytanie za 75 tysięcy złotych odpowiadał pan Grzegorz Surma z Czeladzi.

Pan Grzegorz Surma właśnie osiągnął drugi próg gwarantowanej kwoty. Już wygrał 40 tysięcy złotych, a od pytania o milion dzieliły go jeszcze cztery poprawne odpowiedzi. Zawodnik przystępował do gry o 75 tysięcy złotych z ostatnim kołem ratunkowym – telefonem do przyjaciela.

We wzorze na życiowy sukces według Alberta Einsteina A = X + Y + Z, gdzie X to praca, Y rozrywka, a Z…

A: trzymanie języka za zębami B: gorliwa wiara w Boga C: wierność małżeńska D: niezaciąganie kredytów

Gracz nie zastanawiał się długo nad odpowiedzią. Uznał, że Albert Einstein był osobą wierzącą, dlatego wskazał odpowiedź B. Nie była to trafiona decyzja. Poprawną odpowiedzią jest A.

Wzór na sukces życiowy

Albert Einstein został zapytany przez jednego z reporterów o wzór na sukces w życiu. Po chwili namysłu z uśmiechem przedstawił dziennikarzowi powyższe równanie.

Twórca teorii względności był znany ze swojego niebanalnego poczucia humoru. Spośród aforyzmów jego autorstwa można wymienić "jak to się dzieje, że nikt mnie nie rozumie, a wszyscy mnie uwielbiają?" lub "rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy."