Tech

"Zdolności improwizacyjne Wojtka były nieograniczone". Goście "Drugiego Śniadania Mistrzów" wspominają Wojciecha Pszoniaka

Wolny, kolorowy ptak, który kochał ludzi - mówi o zmarłym w poniedziałek rano Wojciechu Pszoniaku Agnieszka Holland. W programie "Drugie Śniadanie Mistrzów" reżyserka wraz z Krzysztofem Materną wspominali aktora znanego z "Ziemi obiecanej" czy "Wesela", który był częstym gościem programu Marcina Mellera.

Pięć lat temu, w maju 2015 roku, w studiu "Drugiego Śniadania Mistrzów" spotkali się Wojciech Pszoniak i Krzysztof Materna, przyjaciele od czasów studenckich. W tym właśnie odcinku zainscenizowali sprzeczkę między sobą. W sobotnim wydaniu programu, ten moment przypomniał Krzysztof Materna - zdolności improwizacyjne Wojtka były nieograniczone - dodał.

Do wspomnień o aktorze dołączyła Agnieszka Holland, która spotkała się z Wojciechem Pszoniakiem na planie takich filmów jak "Gorzkie Żniwa" czy "Zabić Księdza". - Spotkania z Wojtkiem zawsze były radosne. Jego aktorstwo było zupełnie niepowtarzalne i wyjątkowe, dlatego że Wojtek był w stanie zagrać bardzo różne role. - opowiedziała reżyserka.