Biznes

Charytatywna aukcja obrazów polskich ikon 30-lecia

Charytatywna aukcja obrazów polskich ikon 30-lecia

Cztery organizacje społeczne otrzymają środki z aukcji 30 obrazów, które zostały specjalnie przygotowane z okazji 30-lecia obecności firmy PwC w Polsce. Projekt o nazwie „Sztuka dostrzegania” firma doradcza realizuje we współpracy z domem aukcyjnym DESA Unicum. Aukcja obrazów autorstwa Michała Zaborowskiego odbędzie się 22 października.

– Staramy się dostrzegać to, co najważniejsze zarówno w biznesie, jak i w życiu społecznym – każdego dnia od ponad 30 lat. Bardzo dziękujemy wybitnym osobistościom ostatniego 30-lecia i ich rodzinom za udzielone wsparcie oraz udział w naszym projekcie „Sztuka dostrzegania”. Aukcja obrazów ma jasny cel charytatywny, na czym nam bardzo zależało – mówi Adam Krasoń, prezes PwC w Polsce.

30 obrazów: od Małysza i Lewandowskiego do Szymborskiej

Dzięki współpracy PwC z DESA Unicum i malarzem Michałem Zaborowskim powstała unikatowa kolekcja 30 obrazów, których bohaterami są wybitne osoby ze świata kultury, sportu i życia społecznego oraz biznesu.

Kogo zobaczymy na obrazach? To między innymi ikony polskiego filmu, polskiej muzyki i literatury, m.in.: Krzysztof Penderecki, Krzysztof Zanussi, Anna Dymna, Muniek Staszczyk, ale także Wisława Szymborska, Kora i Wojciech Młynarski. Są to również wybitni sportowcy, tacy jak Adam Małysz czy Robert Lewandowski, a także ludzie ze świata biznesu – m.in. Dariusz Miłek, Krzysztof Pawiński, Jerzy Starak czy Jan Kulczyk i Jan Wejchert. Cena wywoławcza każdego obrazu to 1000 zł.

22 października o godz. 19.30 podczas specjalnego wydarzenia odbędzie się aukcja wszystkich obrazów z kolekcji „Sztuka dostrzegania”. Dzięki aplikacji DESA każdy będzie mógł wziąć udział w licytacji online, odbywającej się w tym samym czasie. Na stronie desa.pl można zobaczyć katalog ze wszystkimi obrazami Michała Zaborowskiego, a także sprawdzić szczegóły dotyczące aukcji – aby wziąć udział w licytacji, trzeba się wcześniej zarejestrować.

Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na projekty Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Integracja, Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacji Innowacji Społecznej.

– To wyjątkowe wydarzenie, ponieważ łączy w sobie dwie ważne wartości – sztukę i możliwość pomagania. Projekt jest zupełnie nieszablonowy. Włączyło się w niego wiele znanych osobistości. Wszyscy mamy wspólny cel. To wspaniała inicjatywa. Czujemy się wyróżnieni, że możemy wziąć w niej udział – mówi Juliusz Windorbski, prezes DESA Unicum.

Kto dostanie pieniądze z aukcji?

* Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 13 lat prowadzi 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Dzwonią do niego dzieci na chwilę przed podjęciem próby samobójczej, gdy nie widzą sensu życia lub nie mogą znieść samotności. Specjaliści odbierają 200-300 połączeń na dobę. Środki uzyskane z licytacji Fundacja przeznaczy na zakup wyposażenia i odpowiednie wyciszenie pomieszczeń call center oraz zatrudnienie większej liczby konsultantów.

* Fundacja Integracja realizuje m. in. projekt "Zapytaj doradcę", skierowany do osób z niepełnosprawnością i ich otoczenia. Obejmuje szeroki zakres zróżnicowanego poradnictwa socjalnego, prawnego, psychologicznego i zawodowego, z uwzględnieniem sytuacji pandemicznej. Osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z pomocy specjalistów.

* Centrum Edukacji Obywatelskiej programem "Odporna szkoła" wspiera nauczycieli, organizując dla nich cykl webinariów podnoszących kompetencje, przygotowując materiały ze wskazówkami i scenariusze zajęć dotyczące m.in. reintegracji klasy, odbudowy motywacji, wyrównywania poziomu wiedzy oraz umiejętności uczenia się. Celem Centrum jest dotarcie ze swoim projektem do 10 000 nauczycieli.

* Fundacja Innowacji Społecznej wdraża programy aktywizacji społeczno-zawodowej w tworzonych przez nią przedsiębiorstwach społecznych, w których osiągany zysk jest reinwestowany we wspieranie młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej. Tworzone i prowadzone przez FIS przedsiębiorstwa społeczne są pomostem wprowadzającym młodzież na rynek pracy - wychowankowie pieczy zastępczej (Domów dla Dzieci) znajdują pierwsze, bezpieczne miejsce pracy i zdobywają doświadczenie.

Zobacz cały katalog 30 obrazów na www.desa.pl i www.pwc.pl/sztukadostrzegania i zarejestruj się, by wziąć udział w licytacji online 22 października 2021 r. o godz. 19.30