Biznes

Emerytura bez podatku. Rząd zapewnia, że zdąży

Emerytura bez podatku. Rząd zapewnia, że zdąży

Emerytura bez podatku, którą rząd chce wprowadzić w ramach "Polskiego Ładu", ma wejść w życie od początku przyszłego roku. Wciąż jednak nie ma projektu ustawy a prace się przedłużają. - Jestem przekonany, że do 30 listopada rząd przyjmie projekt ustawy - mówi "Super Expressowi" wiceminister rodziny.

Emerytura bez podatku. Rząd zapewnia, że zdąży
Emerytura bez podatków. Wiceminister zapewnia, że rząd zdąży. (money.pl, Rafał Parczewski)
bEprbath

Projekt ustawy o zwiększeniu kwoty wolnej od podatku, który dla seniorów pobierających świadczenia do 2500 złotych oznaczać będzie nieopodatkowaną emeryturę, miał być przedstawiony w czerwcu.

Potem rząd twierdził, że pokaże go w lipcu. Lipiec się powoli kończy, a projektu dalej nie ma, bo koalicja nie może się dogadać.

Szef Porozumienia Jarosław Gowin i premier Mateusz Morawiecki nadal nie osiągnęli kompromisu w sprawach podatkowych, które dla tego projektu są kluczowe.

Zobacz także: Stażowe emerytury będą głodowe? Nie dla wszystkich

Czasu jest coraz mniej, bo aby wprowadzić zmiany w podatkach obowiązujące, zgodnie z zapowiedziami, od 1 stycznia 2022, ustawa musi zostać przyjęta jesienią.

– Mam wielką nadzieję i jestem przekonany, że do 30 listopada rząd przyjmie emeryturę bez podatku, to będzie cały pakiet ustaw podatkowych z Polskiego Ładu. Emerytura wejdzie od 1 stycznia 2022 roku – mówi w rozmowie z "Super Expressem" Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.

Jak wylicza dziennik, na zmianach zyskają przede wszystkim osoby pobierające najniższe świadczenia.

Osoba pobierająca 1600 złotych na rękę od stycznia ma dostawać o 132 złote więcej. Emeryci, którzy miesięcznie dostają 2 tys. złotych, będą pobierać świadczenia większe o 177 złotych.

, TO NIE PO6 min. temuTen rząd w przeciwieństwie do rządu PO PSL jak obiecał to obietnice spełnia.Jedyny słuszny rząd.TO NIE PO6 min. temuTen rząd w przeciwieństwie do rządu PO PSL jak obiecał to obietnice spełnia.Jedyny słuszny rząd.gość7 min. temuTa ustawa powinna mieć tytuł: Emerytura bez podatku dla wybranych.TO NIE PO8 min. temuTen rząd w przeciwieństwie do PO jak obiecał to spełni obietnice. Jedyny słuszny rząd.ajatak11 min. temunatomiast emerytur stażowych są przynajmniej dwa projekty, gotowe od dawna, tyle, że nikt nad nimi nie pracuje, wejdą w życie jak już starzy, wypracowani ludzie poumierają, tak dba o nas obecna władza