Biznes

Fikcyjna promocja i duża nagroda. Oszuści podszywają się pod największy bank w Polsce

Fikcyjna promocja i duża nagroda. Oszuści podszywają się pod największy bank w Polsce

Zespół cyberbezpieczeństwa w Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed fałszywą stroną, podszywająca się pod PKO Bank Polski. Celem oszustów jest kradzież haseł do bankowości elektronicznej.

"Ostrzegamy przed fałszywą stroną podszywającą się pod @PKOBP, która oferuje 900 zł nagrody w ramach fikcyjnej promocji. Celem oszustów jest kradzież naszych haseł do bankowości elektronicznej" - podało CSIRT KNF na Twitterze."Nie dajcie się oszukać!" - dodano.

Niebezpieczny adres

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego w KNF podał, że niebezpieczny adres to hxxp://pkopl[.]com.

Do wpisu dołączono także grafikę przedstawiającą stronę przygotowaną przez oszustów. Okazuje się, że nie tylko domena, ale i wygląd strony łudząco przypomina ten oryginalny.

Ofensywa oszustów

W ostatnich tygodniach obserwujemy wzmożoną aktywność cyberprzestępców. Wcześniej . Z kolei , którzy podszywają się pod ministerstwo lub podległy mu podmiot. Odbiorcy są wzywani do uzupełnienia formularza dotyczącego rozliczenia podatku.

Większą aktywność cyberprzestępców potwierdzają także dane. Rzecznik Finansowy przekazał, że w minionym roku otrzymał w sporach dotyczących nieautoryzowanej transakcji bankowej.