Biznes

Gowin o lex TVN: fatalna wiadomość dla Polski

Gowin o lex TVN: fatalna wiadomość dla Polski

Ustawa medialna w obecnym kształcie nie tylko zagraża pluralizmowi mediów i wolności słowa, ale też pogarsza klimat inwestycyjny wokół Polski - ocenił w sobotę wicepremier Jarosław Gowin w "Polsat News".

Gowin o lex TVN: fatalna wiadomość dla Polski
Jarosław Gowin: przyjęcie lex TVN w obecnym kształcie byłoby fatalne dla Polski. (Materiały prasowe, KPRM, P. Tracz)
bEpJUGMR

- Jeżeli (ustawa - red.) zostanie przyjęta w tym kształcie, to będzie to fatalna wiadomość dla Polski. Po pierwsze, obecny kształt zagraża pluralizmowi mediów i wolności słowa - powiedział lider Porozumienia.

- Po drugie, pogarsza klimat inwestycyjny wokół Polski. Po trzecie, naraża nas na zupełnie niepotrzebny konflikt z naszym głównym sojusznikiem, tak ważnym z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski– dodał.

Zobacz też: Rybacy w desperacji. Rząd: pomoc była, jesteśmy zaskoczeni

Jednocześnie Jarosław Gowin ocenił, że intencje ustawy są słuszne, gdyż wskazują na konieczność uniknięcia sytuacji, w której media w Polsce mogłyby wejść w posiadanie podmiotów gospodarczych z krajów autorytarnych.

Zdaniem wicepremiera, można to rozwiązać bez konfliktowania się ze Stanami Zjednoczonymi oraz bez stwarzania wrażenia, że rząd próbuje zakneblować krytyczną wobec niego stację.

Zobacz także: Dorsz z przyłowu, mimo zakazu. Ekspertka: Nie można tego jeść

Na początku lipca w Sejmie pojawił się projekt ustawy medialnej autorstwa PiS, który uderza w TVN i rodzi wątpliwości co do przedłużenia koncesji dla stacji.

PiS może nie zdążyć przegłosować lex TVN przed 26 września – nawet w wersji mniej niekorzystnej dla tej stacji. Wtedy koncesja wygasa, a TVN potrzebuje nowej. Zatem być może decyzję będzie musiała podjąć Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – obsadzona w pełni przedstawicielami obecnej władzy. Jednak już od kilku miesięcy KRRiTV nie pali się z odnowieniem koncesji.

, Ewa3 min. temuPanie Gowin,te słowa nic nie znaczą,jako przystawka PiS i pierwszy kelner Prezesa,Polacy tego nie kupią.Hjk7 min. temuCzysty autorytaryzm to teraz mamy w PO! Przewodniczący partii i wice bez poparcia i wyboru przez członków.Witek7 min. temuJenkins Go homeYui9 min. temuGowin to zawsze ma najwięcej do powiedzenia w kwestiach ,na których się nie zna ,np. ekonomii!Janusz Janusz...10 min. temuMydlenie oczow wszystko jest robione zeby polske wyprowadzuc z UE zeby PiS byl bezarny narud ciemny szkolnictwo zrujnowane konstytucji niem sadownictwo paryjne i pomyslec ze za 500+menele sprzedali polske