Biznes

Kasa odpływa z bitcoinów. Kolejny dzień notowania na dużym minusie

Kasa odpływa z bitcoinów. Kolejny dzień notowania na dużym minusie

Cena bitcoina systematycznie zbliża się do okrągłych 30 tys. dolarów, a jeszcze dwa miesiące temu była dwukrotnie wyższa. W ubiegłym tygodniu nastąpił rekordowy odpływ pieniędzy z bitcoinowych funduszy i zła passa jest kontynuowana.

Kasa odpływa z bitcoinów. Kolejny dzień notowania na dużym minusie
Bitcoin traci na wartości (Pexels)
bEfkuHYR

Najpopularniejsza kryptowaluta świata nie może przełamać złej passy. W poniedziałek bitcoin stracił na wartości ponad 7 proc. We wtorek jest kolejne ponad 6 proc. pod kreską.

Obecnie inwestorzy płacą za bitcoina poniżej 32 tys. dolarów, czyli około 117 tys. zł. Może się to wydawać bardzo dużo jak na wirtualną walutę, którą nawet trudno płacić za towary. Jednak ci, którzy mają w portfelu bitcoiny, muszą być zawiedzeni. Tylko w dwa dni kurs wymiany spadł o blisko 4 tys. dolarów.

Kasa odpływa z bitcoinów. Kolejny dzień notowania na dużym minusie
źródło: money.pl
bEfkuHYT

A to i tak niewielki wymiar kary. W porównaniu z wycenami z połowy kwietnia wartość pojedynczego bitcoina zmalała o ponad 30 tys. dolarów. W dwa miesiące z rekordowych 65 tys. dolarów notowania spadły o połowę.

Zobacz także: Wysoka inflacja. Minister Semeniuk: Problem? Jaki problem?

Inwestorzy odwracają się od kryptowaluty. Jak donosi agencja Reuters, w ubiegłym tygodniu nastąpił rekordowy odpływ pieniędzy z bitcoinowych funduszy inwestycyjnych. Mowa o kwocie 141 mln dolarów.

- Ostrożność pozostaje hasłem przewodnim, jeśli chodzi o bitcoina, w szczególności po wyprzedaży wywołanej tłumieniem handlu kryptowalutami w Chinach, a także chęcią inwestorów do spieniężenia wcześniejszych zysków - komentuje sytuację Simon Peters, analityk kryptowalut na platformie eToro.

Nastrojów nie poprawiły doniesienia o tym, że Salwador może uznać bitcoina jako legalny środek płatniczy. Byłby to pierwszy kraj na świecie, który zdecydowałby się na to.

, Nenen30 min. temuBitcoin to zasłona dymna prawdziwych inwestycji w metale szlachetne ceny złota i srebra mocno w górę o platynowcach już nie wspomnę a ciemnota ładuje oszczędności życia w kod kreskowy wirtualnego pieniądza co jedynie może mieć pokrycie w prądzie który posłużył do wygenerowania wyżej wymienionego tworu komputerowego ww132 min. temujak angażują republiki bananowe do przekonania jeleni do zakupu bitcoina to już jest krach-moja prognoza to nie więcej niż 17tyś $ wewe39 min. temuA miliony wam się nie pomyliły z miliardami ?mociek1 godz. temuEj... tam... ale głupotki piszecie. Inwestorzy wcześniej zarzucili sieci, i teraz realizują zyski.... A płotki, które myślały, że też są inwestorami właśnie doświadczają co to znaczy wirtualny pieniądz..... Wpłacili prawdziwe pieniądze, a został im tylko pył...heh1 godz. temuprzy takim FUDzie to więcej tracą sponsorzy tego FUDu na jego promocji, niż BTC na wartości