Biznes

"Na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę". Utrudnienia w ośmiu bankach

Santander Bank Polska, BNP Paribas oraz Credit Agricole - to tylko niektóre banki, które zaplanowały prace serwisowe w najbliższych dniach. W związku z tym klienci mogą mieć problemy między innymi w dostępie do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Poniżej szczegóły utrudnień.

Santander Bank Polska

W piątek od godziny 23.00 do godziny 7.30 w sobotę klienci nie zalogują się do bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej. Blik, przelewy natychmiastowe, Kantor Santander i Przelew24 zostaną wyłączone nieco wcześniej, bo o godzinie 22.00. Według zapewnień przedstawicieli Santander Bank Polska "karty i bankomaty będą działać".

BNP Paribas

W piątek od godziny 22.00 do godziny 23.59 niedostępne będą systemy [email protected], GOmobile Biznes oraz BNP Paribas Connect Host to Host. Powodem planowanych utrudnień są prace serwisowe.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi w piątek od godziny 22.00 do godziny 10.00 w sobotę nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej Idea Cloud oraz aplikacji mobilnej. To jednak nie koniec utrudnień w najbliższy weekend. W sobotę od godziny 22.00 do godziny 3.00 w niedzielę nastąpi przerwa w dostępie do aplikacji mobilnej.

Bank BPS

W sobotę w godzinach 12.40-20.30 z powodu prac serwisowych prowadzonych w banku mogą wystąpić przerwy w dostępie do systemu bankowości elektronicznej e25.

Credit Agricole

W sobotę od godziny 23.00 do godziny 9.00 w niedzielę niedostępne będą: serwisy CA24 (eBank, internetowy, mobilny, tekstowy), chatbot, automatyczny serwis telefoniczny IVR, płatności internetowe Przelew Online oraz Blik.

"W tym czasie nie dostaniesz też powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą. Na naszej infolinii wyłącznie zastrzeżesz kartę. Wpłaconą gotówkę we wpłatomacie zaksięgujemy po zakończeniu przerwy" - czytamy w komunikacie.

Dodatkowo, w nocy z sobotę na niedzielę, od północy do 2.00, mogą występować chwilowe utrudnienia w korzystaniu ze stron Credit-agricole.pl.

"Jeśli planujesz przelewy, zrób je wcześniej" - radzą przedstawiciele Credit Agricole. Jednocześnie wskazali, że karty płatnicze w sklepach i punktach usługowych oraz przy wypłacie z bankomatów będą działać normalnie. "Jednak na wszelki wypadek miej przy sobie gotówkę" - dodali.

Bank Pocztowy

W niedzielę od godziny 3.00 do godziny 7.00 będą prowadzone prace administracyjne, w wyniku których może wystąpić brak możliwości dokonania płatności kartą w sklepach internetowych, które wymagają autoryzacji 3D Secure.

Ponadto w najbliższy wtorek, w godzinach 4.00-5.00, będą prowadzone prace administracyjne, w trakcie których wystąpi brak możliwości dokonania transakcji kartami w internecie z usługą 3D Secure.

Nest Bank

W nocy z poniedziałku na wtorek, od godziny 0.30 do 3.00, klienci nie będą mogli się zalogować do serwisu internetowego i aplikacji. W tym czasie będą prowadzone prace serwisowe.

Toyota Bank

W sobotę, w godzinach 15.00-18.00, odbędą się prace serwisowe infrastruktury technicznej banku. "W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego i usług tzw. szybkich płatności" - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie Toyota Bank.