Biznes

Nie działa serwis dla przedsiębiorców. "Pracujemy nad usunięciem awarii"

Nie działa serwis dla przedsiębiorców.

Użytkownicy serwisu biznes.gov.pl mierzą się od kilku dni z dużymi utrudnieniami. "Pracujemy nad usunięciem awarii" - przekazało TVN24 Biznes Biuro Komunikacji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

"Uwaga. Trwają prace nad przywróceniem sprawnego funkcjonowania systemu Biznes.gov.pl oraz CEIDG. Przepraszamy za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość" - taki komunikat ukazuje się po wejściu na rządową stronę.

"Serwis nie działa 3 dni, nie ma żadnej informacji, co się dzieję i kiedy będzie naprawiony" - napisał jeden z użytkowników na profilu biznes.gov.pl na Facebooku.

"Muszę pilnie pobrać zaświadczenia z US, ale z powodu awarii systemu nie mogę - napisał inny.

"Pracujemy nad usunięciem awarii. Dokładamy wszelkich starań, aby nastąpiło to w możliwie szybkim terminie. Równocześnie należy podkreślić, że cały czas można przeprowadzać rejestrację firm czy też zmian danych firmy w rejestrze CEIDG za pośrednictwem portalu ceidg.gov.pl" - przekazało TVN24 Biznes Biuro Komunikacji Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.

O serwisie

Biznes.gov.pl to serwis przeznaczony m.in. dla osób zamierzających rozpocząć i prowadzących działalność gospodarczą. Celem portalu jest pomoc w realizacji spraw związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności oraz uproszczenie formalności niezbędnych do założenia i prowadzenia firmy

Za pomocą serwisu osoby prowadzące firmę mogą składać wnioski do instytucji państwowych drogą elektroniczną, oszczędzając przy tym czas i pieniądze. Serwis łączy w sobie wiele usług i funkcji, nie tylko dla przedsiębiorców, ale także dla administracji.