Biznes

Odcinek ekspresówki za pół miliarda złotych. W przetargu złożono sześć ofert

Odcinek ekspresówki za pół miliarda złotych. W przetargu złożono sześć ofert

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podała najniższą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i budowę niespełna 15-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7 pomiędzy węzłami Lesznowola-Tarczyn. Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor jest gotowe wybudować tę trasę za 510,5 miliona złotych.

To jeden z trzech odcinków drogi ekspresowej S7 Warszawa - Grójec o łącznej długości 29 km, czyli południowej wylotówki z Warszawy.

Poniżej kosztorysu

Oferta na odcinek Lesznowola - Tarczyn jest niższa od kosztorysu GDDKiA, która na realizację tej inwestycji przewidziała kwotę 636,4 mln zł. GDDKiA otrzymała w sumie sześć ofert. Wartość najwyższej, złożonej przez firmę Polaqua, to 728,5 mln zł.

GDDKiA zakłada, że umowa z wykonawcą, w przypadku braku odwołań, zostanie podpisana w maju tego roku. Wykonawca na realizację zadania będzie miał 30 miesięcy od daty zawarcia umowy. Ponadto wymaganiem inwestora jest dopuszczenie do ruchu trasy po ciągu głównym w terminie 13 miesięcy od podpisania umowy (tzw. pierwszy kamień milowy).

Realizowana trasa ekspresowa rozpocznie się na węźle Warszawa Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy i skończy na istniejącej obwodnicy Grójca. Będzie posiadała dwie jezdnie po trzy pasy ruchu do węzła Lesznowola, a dalej do obwodnicy Grójca po dwa pasy ruchu.

Mapa - odcinek S7 Lesznowola-Tarczyngddkia.gov.pl