Biznes

Pawłowicz nawołuje do polexitu? Belka: Zostaniemy w Unii, ale bez pieniędzy i przywilejów

Pawłowicz nawołuje do polexitu? Belka: Zostaniemy w Unii, ale bez pieniędzy i przywilejów

"Wycofajmy się z tego interesu. Nie ma dla Polski kasy, Polska nie ma długu" - napisała sędzia TK Krystyna Pawłowicz na Twitterze, sugerując, że Polska powinna wystąpić z Unii Europejskiej. - Muszę komentować jakieś skrajne, zupełnie nieodpowiedzialne wystąpienia. Jest po prostu smutne, że taka osoba pełni tak istotną funkcję, czyli członka Trybunału Konstytucyjnego. Te wypowiedzi są kompromitujące ją, Polskę i cały ten obóz rządzący - powiedział w programie "Newsroom" prof. Marek Belka. - Nie ma w Unii Europejskiej procedury wyrzucenia z tego klubu, natomiast Polska może stać się takim zombie we Wspólnocie. Będzie pozbawiona funduszy, ale i różnego rodzaju przywilejów związanych ze wspólnym rynkiem, będzie pozbawiona prawa głosu. Gdzieś tam będziemy się krzątać po kątach, zanieczyszczając atmosferę. Tego się obawiam - dodał.

Tagi:krystyna pawłowicz, unia europejska, pieniądze, wideo, marek belka, polexit, newsroom wp, kpo18 reakcji189Podziel sięKomentarze (9)zobacz więcej komentarzy (9)

Wybrane dla Ciebie

"Pomysł na dom". Zbudowali dom rekreacyjny, zostali w nim na zawsze"Pomysł na dom". Zbudowali dom rekreacyjny, zostali w nim na zawszeBudżet 2022. Gorąca dyskusja w Sejmie. Dr Dudek o "oszustwie budżetowym"Budżet 2022. Gorąca dyskusja w Sejmie. Dr Dudek o "oszustwie budżetowym"Budżet 2022 to oszustwo księgowe? Dr Dudek: Ten rząd może kupić wszystkoBudżet 2022 to oszustwo księgowe? Dr Dudek: Ten rząd może kupić wszystko"Oszustwo budżetowe". Były minister finansów komentuje głośny wywiad money.pl"Oszustwo budżetowe". Były minister finansów komentuje głośny wywiad money.plBędą kary za fake news'y i hejt? Cieszyński: Pracujemy nad tymBędą kary za fake news'y i hejt? Cieszyński: Pracujemy nad tymBiałoruś prowadzi wojnę hybrydową? Cieszyński: Obserwujemy zwiększoną aktywność trolliBiałoruś prowadzi wojnę hybrydową? Cieszyński: Obserwujemy zwiększoną aktywność trolliBraun ukarany za słowa "Będziesz pan wisiał". Minister Cieszyński komentujeBraun ukarany za słowa "Będziesz pan wisiał". Minister Cieszyński komentujeNagroda money.pl. Nominacja w kategorii Człowiek Roku - Mateusz Juroszek, STSNagroda money.pl. Nominacja w kategorii Człowiek Roku - Mateusz Juroszek, STSElektrownia atomowa w Polsce. Apel ministrów o pieniądze z UE Elektrownia atomowa w Polsce. Apel ministrów o pieniądze z UENagroda money.pl. Nominacja w kategorii Firma Roku - Columbus EnergyNagroda money.pl. Nominacja w kategorii Firma Roku - Columbus EnergybEKcEpMh
  1. Polecane
Banaś kontra prokuratura. Karnista komentuje: To bomba. Sprawa bez precedensu. NiebywałeBanaś kontra prokuratura. Karnista komentuje: To bomba. Sprawa bez precedensu. NiebywałePolexit? Absurdalny pomysł. Ekspert tłumaczyPolexit? Absurdalny pomysł. Ekspert tłumaczyPolski Ład. Kaczyński mówi o "cwaniakach", wiceminister finansów komentuje: Coś dobrego dla każdegoPolski Ład. Kaczyński mówi o "cwaniakach", wiceminister finansów komentuje: Coś dobrego dla każdegoPracownicy żądają podwyżek. Zapowiadają strajki i protesty. "Państwo sobie nie radzi"Pracownicy żądają podwyżek. Zapowiadają strajki i protesty. "Państwo sobie nie radzi"Polski Ład. Prof. Męcina: Rząd zachęca do cwaniactwaPolski Ład. Prof. Męcina: Rząd zachęca do cwaniactwaZakaz handlu będzie zaostrzony. Sieci otwierają się na ostatnią chwilę. "Nie jestem zaskoczony"Zakaz handlu będzie zaostrzony. Sieci otwierają się na ostatnią chwilę. "Nie jestem zaskoczony"