Biznes

PiS ma dość obchodzenia zakazu handlu. Projekt uszczelnienia już w Sejmie

PiS ma dość obchodzenia zakazu handlu. Projekt uszczelnienia już w Sejmie

Projekt uszczelniający zakaz handlu w niedziele trafił do Sejmu. Przewiduje on, że w niehandlową niedzielę otwarte mogą być tylko te placówki, w których działalność pocztowa wyniesie powyżej 50 proc. przychodów – powiedział PAP poseł PiS Janusz Śniadek. To może pokrzyżować plany m. in. Biedronki.

PiS ma dość obchodzenia zakazu handlu. Projekt uszczelnienia już w Sejmie
W niehandlową niedzielę 18 lipca otwartych będzie kilkadziesiąt sklepów sieci Biedronka. (money.pl, Rafał Parczewski)
bEokOnKd

Poseł PiS ocenił, że w tej chwili plagą i patologią jest powoływanie się przez niektóre podmioty na działalność pocztową, aby ominąć zakaz handlu w niedzielę. Przypomnijmy, że ostatnio na taki ruch zdecydowała się popularna sieć dyskontów Biedronka.

Śniadek wyjaśnił, że złożony przez niego projekt zakłada, że sklep będzie mógł prowadzić działalność w niedziele niehandlowe jako placówka pocztowa, pod warunkiem że ten rodzaj działalności będzie dla niego przeważający.

Inspekcja Pracy sprawdzi, czy placówka spełnia warunek, że przychody z przeważającej działalności rzeczywiście przekraczają 50 proc. pozostałych przychodów, wyjaśnił poseł PiS.

Zobacz także: Zaskakująca propozycja "Solidarności". Ma zmobilizować pracowników handlu

Ustawa wprowadzająca stopniowo zakaz handlu w niedziele weszła w życie w  marcu 2018 roku, a  od ubiegłego roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. Zakaz nie obejmuje jednak m.in. działalności pocztowej.

Ostatnio Poczta Polska podpisała umowy z Biedronką, które wprowadzają możliwość odbioru przesyłek bezpośrednio w sklepach tej sieci. W związku z tym w niehandlową niedzielę 18 lipca otwartych będzie kilkadziesiąt sklepów tej sieci. Fakt, że spółka państwowa uchyla dużym dyskontom furtkę do omijania zakazu handlu, nie podoba się posłom PiS.

, O nie dziadu7 min. temuKaczyński myśli,że w niedzielę zagoni ludzi do kościoła na polityczne msze o cnotach niewieścich,zlym tusku i mesjaszu Jarosławiezwykły śmiert...11 min. temuZlikwidować wyjątki i nie będzie problemu. Co jest tak ważnego np w placówkach pocztowych czy sklepach z dewocjonaliami że powinny być otwarte w niedzielę. Za chińskiego boga nie mogę tego zrozumieć.To pewne19 min. temuW niedzielę ludzi zapędzić do kościołów a od września dzieci i młodzież na obowiązkowe lekcje religi...takie ultimatum za poparcie dostał kaczyński od biskupówKażdy to wie19 min. temuA nie lepiej w niedzielę w sklepach wystaiać tace...bo przeciez tylko o to chodzi45tre28 min. temuWysokie podatki, coraz to nowe pomysły na nie, nowe regulacje (podatek bankowy, płaca minimalna, zakaz handlu w niedziele, podatek handlowy, cyfrowy, od cukru, od mięsa itp.) doprowadzą do upadku niejednej firmy i utraty pracy przez wiele osób oraz wzrost cen. Studenci nie mogą sobie dorobić w weekendy. Zaczną kraść? Ludzie muszą zrozumieć, że wszystko zależy od nich samych. Nie od rządu czy wybranych polityków, bo oni nam niewiele pomogą. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian może zrobić wielką różnicę.