Biznes

Plan Morawieckiego "zrealizowany w 30 procentach". Lewica chce informacji premiera

Plan Morawieckiego

Klub parlamentarny Lewicy domaga się informacji premiera Mateusza Morawieckiego na temat realizacji "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju". Zdaniem posłów opozycji udało się to w zaledwie 30 procentach.

Plan Morawieckiego "zrealizowany w 30 procentach". Lewica chce informacji premiera
Lewica chce, by premier Morawiecki tłumaczył się z realizacji swojego planu sprzed lat (Getty Images)

Parlamentarzyści Lewicy zwrócili uwagę, że zapowiedzi - wówczas jeszcze wicepremiera - Morawieckiego dotyczyły okresu do końca 2020 roku.

"Nasza ocena w tej sprawie jest jednoznaczna - ten plan został wykonany w około 30 proc." - mówili posłowie. Przeanalizowali 192 elementy planu Morawieckiego z ekspertami. Zrobili więc dokładnie to samo, co money.pl wykonał kilka dni temu.

- Polska staje dalej w tym łańcuchu dostaw na samym końcu i dalej stajemy się taśmą produkcyjną Europy, zamiast stać się tym centrum, które zapewnia produkcję tych najbardziej innowacyjnych technologii - mówił Dariusz Standerski, dyrektor legislacji w klubie Lewicy.

Zobacz także: Biznes w czasie pandemii. Będzie kolejny lockdown? "Firmy są pod dobrą opieką"

Zwracali również uwagę na takie elementy jak chociażby obiecywany przez Morawieckiego milion samochodów elektrycznych. W Polsce nie postało praktycznie żadne takie auto.

Opozycyjny klub złożył w poniedziałek do marszałek Sejmu Elżbietę Witek wniosek o uzupełnienie rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu o informację premiera w sprawie stanu realizacji Strategii.

Lewica chce bowiem, żeby premier wytłumaczył się z poziomu realizacji swojego planu sprzed lat. Szczególnie że szef rządu już zapowiada publikację kolejnego wielkiego planu. Tym razem ma to być tzw. Nowy Polski Ład, o którym pisaliśmy już w money.pl.

, Praktycznie 9 min. temuPowysprzedali wszystko a teraz zastanawiają się jak to możliwe że polska pomimo obietnic i to politycznych nie jest potęgą chociażby produkcyjną no pomyślmy czyja może być to wina.....może klimatu?🤔miłośnik PiS6 min. temuChcecie koniecznie doprowadzić do przebudowy sejmu. Po takiej wypowiedzi Pinokio, tak mu nos urośnie, że nie będzie w stanie otworzyć sobie drzwi i jak biedny opuści parlament? Niech wypowie się lepiej na ten temat Dżeppetto, wszak to on pociąga za sznurki.Hahaha11 min. temuJuż widzę jak za rządów lewicy polska była by na 1 miejscu w produkcji🤣🤣🤣Polak12 min. temuJa to myślę że w 100% Polska i Polacy w ruinie Polacy skłuceni. Żenada typ Stefan10 min. temuDobrze jak plan jest zrealizowany w 30%. PO realizowało 0% z obietnic wyborczych a teraz nie ma żadnego programu tylko antypis.