Biznes

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane. Jest komentarz Obajtka

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane. Jest komentarz Obajtka

"Jestem zdumiony" - tak decyzję sądu ws. przejęcia Polska Press przez PKN Orlen skomentował prezes koncernu Daniel Obajtek. W poniedziałek Rzecznik Praw Obywatelskich poinformował, że sąd ochrony konkurencji i konsumentów wstrzymał zgodę UOKiK na transakcję.

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane. Jest komentarz Obajtka
Daniel Obajtek zabrał głos w sprawie decyzji sądu, wstrzymującej zgodę UOKiK na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen (East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER)
bDSnxnNN

Prezes PKN Orlen odniósł się nie tyle do treści, ale bardziej do formy decyzji sądu.

"Nie otrzymaliśmy żadnej informacji z sądu na temat Polska Press. Jestem zdumiony, że to Pan Adam Bodnar ogłasza rzekome postanowienie sądu, powołując się na jakąś rozmowę telefoniczną" - napisał na Twitterze Daniel Obajtek.

Jak dodał w imieniu spółki, "zdziwiłoby nas, gdyby sąd zdecydował się podjąć taką decyzję, nie mając kompletu dokumentów".

Zobacz także: Orlen kupuje Polska Press. Rzecznik Praw Obywatelskich skarży decyzję

Przypomnijmy, że w poniedziałek biuro Rzecznika Praw Obywatelskich poinformowało, że warszawski sąd okręgowy wstrzymał zgodę UOKiK na przejęcie Polska Press przez PKN Orlen. Sąd uwzględnił tym samym wniosek Adama Bodnara, który wskazywał, że transakcja może naruszać konstytucyjną zasadę wolności słowa.

Sąd ochrony konkurencji i konsumentów wstrzymał tym samym możliwość zarządzania wydawnictwem Polska Press przez PKN Orlen.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar odwołanie od decyzji UOKiK wniósł na początku marca.

- Zaskarżyłem decyzję prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, twierdząc, że nie dokonał rzetelnej analizy rynków właściwych, pominął rynek prasy, tylko skupił się na rynku reklamy i promocji. To wskazuje, że może to naruszać interesy Rzeczypospolitej w postaci gwarancji wolności słowa - mówił w marcu w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski Adam Bodnar.

, Namaszczony p...46 min. temu"Jestem zdumiony, przecież wcześniej wszystkie wały wychodziły mi bez problemów. Willa od brata za 5 milionów, działki od bezrobotnych rodziców, spłata 900 tysięcy kredytu przy 184 tysiącach zarobku. Tutaj chyba będzie musiał się wypowiedzieć Trybunał Konstytucyjny" - powiedział zaskoczony prezes Obajtek.Xxxxx41 min. temuTowarzysz Obajtek wyraził swoje zdumienie zaistniała sytuacja. Przypomina mi to słynne zdjęcie Stalina z Beria. Jest Beria, nie ma Berii.....Jvjg30 min. temuCzyli rozbior polski i okupacja mediow chwilowo wstrzymaneIbik29 min. temuTrzeba być wyjątkowym nieukiem, żeby być zdumionym z powodu decyzji sądu...NO I 30 min. temuobajtek bez majtek utkanych z makulatury Polska Press !...Następna strona