Biznes

Przerwy techniczne w dużych bankach. Klienci mogą mieć problem z przelewami

Przerwy techniczne w dużych bankach. Klienci mogą mieć problem z przelewami

Jak co weekend część banków zdecydowała się przeprowadzić modernizację systemów. Oznacza to problemy techniczne przy korzystaniu m.in. z przelewów. Podpowiadamy, które z dużych banków zaplanowały prace serwisowe.

Przerwy techniczne w dużych bankach. Klienci mogą mieć problem z przelewami
Przerwy dotyczą m.in. Santander Bank Polska czy Credit Agricole (Unsplash.com)

Problemy z logowaniem się na konta lub korzystaniem z BLIK-a mogą pojawić się w bankach: Santander Bank Polska, Credit Agricole, Volkswagen Bank Polska, Toyota Bank, Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank Pocztowy - informuje portal "Fakt".

Bank Pocztowy informuje na przykład, że jego internetowa odsłona Envelo Bank pozostanie nieczynna w niedzielę od 3 w nocy do 7 rano. W tym czasie klienci nie będą mogli przyłączać karty do portfela cyfrowego (GooglePay, ApplePay, GarminPay).

Czytaj też: Banki czeka nieuchronna konsolidacja. Oto faworyci i potencjalnie łakome kąski

Z gorszymi problemami borykać się mogą klienci Santandera. Bank zapowiedział bowiem, że od godziny 22:00 w piątek (19.02) do 7:30 w sobotę (20.02) będą trwały prace serwisowe. W tym czasie klienci nie skorzystają m.in. z przelewów natychmiastowych, BLIK-a czy kantoru.

Z kolei Bank Credit Agricole w nocy z soboty (20.02) na niedzielę (21.02) od godziny 23 do 9 wyłączy usługi bankowości elektronicznej, przelewy online. Jak w poprzednich przypadkach klienci nie skorzystają także z BLIK-a.

Zobacz także: Czyste powietrze. Banki wchodzą do programu, będzie łatwiej o dotacje?

Ostatnim z "serwisowanych" banków jest BPS (Bank Polskiej Spółdzielczości), który zaplanował przerwę na sobotę (20.02) od godziny 12:40 do 20:30. W tym czasie z powodu prac serwisowych mogą wystąpić przerwy w dostępnie do systemu bankowości elektronicznej.

,