Biznes

Stworzył internetowego giganta. Po 16 latach oddaje stery

Stworzył internetowego giganta. Po 16 latach oddaje stery

Marcin Grzymkowski, założyciel i dotychczasowy szef eobuwie, po 16 latach nie będzie już prezesem firmy. Obowiązki prezesa zarządu będzie pełnił Karol Półtorak, wiceprezes CCC.

Stworzył internetowego giganta. Po 16 latach oddaje stery
Marcin Grzymkowski, założyciel eobuwie. (AKPA)
bEoJXuRN

Od 21 lipca Grzymkowski przestanie pełnić funkcję prezesa zarządu eobuwie.pl i przejdzie do rady nadzorczej spółki. Obowiązki prezesa zarządu - do momentu powołania docelowej osoby na to stanowisko, co ma nastąpić do końca września - będzie pełnił Karol Półtorak, członek rady nadzorczej eobuwie.pl i wiceprezes CCC.

Założone w 2006 roku eobuwie to polska firma z siedzibą w Zielonej Górze, która zajmuje się sprzedażą online obuwia, torebek i akcesoriów. Jej prezesem od 16 lat jest Marcin Grzymkowski, który od rodziców przejął sklepik z obuwiem i przekształcił go w internetowego giganta.

W 2015 roku firma została kupiona przez CCC, dużego gracza na rynku obuwniczym, który stał się jej głównym akcjonariuszem.

Zobacz także: Litr benzyny po 8 zł? To możliwe

- Rozszerzyliśmy kadrę menedżerską, pozyskaliśmy kapitał i renomowanych partnerów-akcjonariuszy, spółka przygotowuje się do wejścia na giełdę, a przede wszystkim walczymy o wykorzystanie 100 proc. szans biznesowych, jakie daje bardzo dobry dla e-commerce rynek - powiedział Karol Półtorak.

W lipcu CCC poinformowało, że popisało umowę z japońskim SoftBankiem, w ramach której zainwestuje on w eobuwie kwotę 500 mln zł. Softbank wnosi do eobuwie nie tylko kapitał, ale jako największy inwestor technologiczny na świecie, także know-how w sektorze technologii i e-commerce.

W kwietniu Cyfrowy Polsat i należąca do prezesa InPostu Rafała Brzoski spółka A&R Investments Limited kupiły od CCC w sumie 20 proc. akcji eobuwie. Za pakiety akcji spółki miliarderów zapłaciły po 500 mln zł.

, -- BOOT --30 min. temu.. zapatrują naród w obuwie, to szczytny, ale trywialny cel. czym się tu fascynować :-)gość1 godz. temuKolejna gazela biznesu pozyskała środki, wchodzi na giełdę itp. Tylko czekać jak go aresztują i będzie cyrk jak z Czarneckim i Kanią. Nie sugeruje że jest oszustem - sugeruje ze ma za dużo i za chwilę nie będzie miał nic - Pinokio z Szeryfem paradnie go oporządzą. lipa CCC1 godz. temuToż to upadła firma, to CCC. Znależli frajerów. Spytaj córkę, siostrę, żonę , czy w CCC kupuje buty, kiedy widzieli nowy model? Prowincja wpada do dużego miasta na pół dnia i kupuje w CCC, bo coś musi kupić. Wejdzcie na internet, w butach można przebierać: nowe modele, kolory soczyste i ceny niskie, tak niskie..... do tych w CCC ze skay i płótna klejonego. analityk1 godz. temuCzekam na typowo polskie komentarze jaka to nędzna platforma i ja to tam nic nie kupuję bo to złodzieje. Jedziemy.