Biznes

Tesla wycofuje ponad 7 tysięcy samochodów. Usterka poduszek powietrznych

Tesla wycofuje ponad 7 tysięcy samochodów. Usterka poduszek powietrznych

Tesla wycofuje 7600 samochodów w Stanach Zjednoczonych, ponieważ poduszka powietrzna kierowcy może się rozerwać podczas wystrzału - poinformował w czwartek amerykański urząd bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA). Uszkodzona poduszka może nie chronić odpowiednio pasażerów.

„Poduszka powietrzna kierowcy może rozerwać się podczas uruchamiania. Rozdarta poduszka powietrzna może nie chronić odpowiednio pasażera w wypadku, zwiększając ryzyko obrażeń” – stwierdzono w dokumencie.

Kampania naprawcza dotyczy niektórych aut Model X i Model S, wyprodukowanych w 2021 roku. Informacje w tej sprawie mają zostać wysłane do właścicieli pojazdów do 7 stycznia.

Tesla pod lupą NHTSA

To kolejne wycofania w ostatnich miesiącach. Amerykański producent samochodów informował na początku czerwca br., że wycofuje 5974 pojazdy, ponieważ śruby zacisków hamulcowych mogły się obluzować, co może z kolei doprowadzić do utraty ciśnienia w oponach. Wycofanie obejęło niektóre pojazdy Model 3 z lat 2019-2021 i Model Y z lat 2020-2021. Wycofanie obejęło niektóre pojazdy Model 3 z lat 2019-2021 i Model Y z lat 2020-2021.

W połowie sierpnia br. informowaliśmy, że . Organ wszczął dochodzenie po serii wypadków z udziałem samochodów wyprodukowanych przez firmę Elona Muska. Urząd informował, że od stycznia 2018 roku zidentyfikował 11 wypadków z udziałem pojazdów Tesli z włączonym autopilotem lub programem Traffic Aware Cruise Control.

Elon Musk sprzedaje akcje

6 listopada dyrektor generalny Tesli , że sprzeda 10 procent, czyli około 17 milionów posiadanych akcji producenta samochodów elektrycznych, jeśli użytkownicy serwisu poprą ten ruch. Za sprzedażą akcji ostatecznie opowiedziało się 57,9 proc. osób, które wzięły udział w sondzie utworzonej przez miliardera.

Dyrektor generalny Tesli przeszedł do realizacji zobowiązania. W ciągu ostatnich kilku dni Musk sprzedał około 8,2 miliona akcji Tesli za około 8,8 miliarda dolarów.

Spółka Tesla zakończyła środowe notowania ze wzrostem o 3,25 procent. Za jedną akcję trzeba zapłacić 1089 dolarów. Czwartkowa sesja na amerykańskiej giełdzie rozpocznie się o godz. 15.30 czasu polskiego.