Biznes

Utrudnienia dla klientów trzynastu banków. Na liście między innymi PKO BP i Bank Pekao

Utrudnienia dla klientów trzynastu banków. Na liście między innymi PKO BP i Bank Pekao

PKO BP, Bank Pekao, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank oraz BNP Paribas - to część banków, które w najbliższych dniach zaplanowały prace serwisowe. Z tego powodu klienci muszą przygotować się na utrudnienia w dostępie do usług. Mogą wystąpić między innymi problemy w płatnościach kartami.

PKO BP

W niedzielę od godz. 0.00 do godz. 12.00 nie będzie można korzystać z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych za pomocą usługi "Płacę z iPKO".

Jak poinformowano w komunikacie, w czasie przerwy aplikacja iPKO Biznes mobile będzie niedostępna, a działanie aplikacji IKO będzie ograniczone do wypłat z bankomatów, płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych za pomocą Blik.

Jednocześnie przedstawiciele PKO BP zapewnili, że "wszystkie karty, w tym najpopularniejsza karta debetowa PKO Ekspres, będą działać bez zakłóceń".

Bank Pekao

Przerwę techniczną zaplanowano w Banku Pekao. Powodem - jak wyjaśniono w komunikacie - są niezbędne prace związane z .

W związku z tym w sobotę od godz. 15.00 do niedzieli do godz. 12.00 niedostępne będą: serwis internetowy Pekao24, aplikacja PeoPay, Pekao24Makler oraz platforma eTrader Pekao. Ponadto od piątku od godz. 22.00 do 6.00 w poniedziałek niedostępny będzie internetowy PekaoBiznes24, aplikacja mobilna i usługa Pekao Connect.

"W tym czasie nie zrealizujesz też transakcji z wykorzystaniem kodów Blik oraz płatności internetowych Pay-by-link ani płatności internetowej kartą z potwierdzeniem autoryzacji w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej. Nie skorzystasz z usług infolinii banku, z wyjątkiem możliwości zastrzeżenia karty" - czytamy w komunikacie. Płatności kartami w sklepach stacjonarnych i wypłaty z bankomatów mają działać prawidłowo.

Santander Bank Polska

W piątek od godz. 22.00 do 9.00 w sobotę Santander Bank Polska ma pracować nad usprawnieniem aplikacji i bankowości internetowej. W tym czasie klienci nie skorzystają z Blika, przelewów natychmiastowych i Kantoru Santander, nie zapłacą również za zakupy w internecie Przelewem24. Nieco później, bo w piątek od godz. 23.00 nie będzie możliwości zalogowania się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Dostęp do usług ma zostać przywrócony w sobotę o 9.00.

ING Bank Śląski

W nocy z soboty na niedzielę, od godz. 0.00 do godz. 5.30, klienci ING Banku Śląskiego mogą mieć problem m.in. z realizacją płatności internetowych kartami z dodatkowym uwierzytelnieniem (3DSecure), aktywowaniem kart, zmieniać limitów transakcyjnych i nadawać kodów PIN, wykonaniem przelewu z rachunku karty kredytowej oraz realizacją operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

Dodatkowo w najbliższych dniach niedostępne będą wpłatomaty. Chwilowe przerwy w realizacji wpłaty w bankomatach sieci Planet Cash/ING mogą występować: w nocy z soboty na niedzielę, od godz. 0.00 do 3.00 oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek, od godz. 1.30 do 4.00.

mBank

Z soboty na niedzielę przerwę techniczną zaplanowano też w mBanku. Z tego powodu, w godz. 2.00-8.30, klienci nie zapłacą kartą i nie wypłacą gotówki z bankomatu. Nie będzie można również zapłacić za zakupy w internecie w godz. 2.00-10.10.

Pomiędzy 2.00 a 10.10 nie będzie można zalogować się na swoje konto w internecie oraz w aplikacji mobilnej. Dodatkowo, w godz. 1.30-11.00, klienci nie złożą żadnego wniosku.

"Prosimy, wszystkie ważne przelewy zleć wcześniej. Jeśli masz plany na weekend, najlepiej wypłać gotówkę" - radzą przedstawiciele mBanku.

BNP Paribas

W piątek od godz. 21.00 do godz. 23:59 systemy GOonline Biznes, GOmobile Biznes, GOconnect Biznes (Host to Host) będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe. Jednocześnie poinformowano, że płatności kartą i dostęp do bankomatów będą działały bez zakłóceń.

Bank Millennium

W nocy z piątku na sobotę, w godz. 24.00-6.00, niedostępne będą płatności zbliżeniowe Blik.

Getin Bank

W nocy z piątku na sobotę, od godz. 23.30 do 8.30, nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i bankowości mobilnej.

Idea Bank

Klienci Idea Banku, podobnie jak Banku Pekao, również muszą przygotować się na utrudnienia w związku z migracją obsługi klientów z serwisów informatycznych Idea Banku do systemów Banku Pekao.

W piątek po godz. po godz. 16.00 wszystkie elektroniczne serwisy Idea Banku, czyli bankowość internetowa Idea Cloud, aplikacja mobilna i bankowość telefoniczna zostaną wyłączone. "Po tej godzinie nie zrealizujesz dyspozycji zarówno w bankowości internetowej Idea Cloud, aplikacji mobilnej, jak i na infolinii Idea Banku S.A. oraz w placówkach banku" - wyjaśniono.

W poniedziałek od godz. 8.00 dotychczasowi klienci Idea Banku mają zyskać dostęp do bankowości elektronicznej, infolinii i placówek Banku Pekao. Z nowych kart Banku Pekao będą mogli korzystać od niedzieli.

BOŚ Bank

W piątek od godz. 22 do godz. 18 w sobotę, system i aplikacja mobilna BOŚBank24, usługa mojeID oraz TeleBOŚ będą niedostępne. Ponadto infolinia BOŚ Banku będzie dostępna z ograniczoną funkcjonalnością.

Bank Pocztowy

W niedzielę, w godz. 4.00-8.00, z powodu zaplanowanych prac administracyjnych po stronie dostawcy, może wystąpić brak możliwości dokonania transakcji kartą w internecie z usługą 3D Secure wymagającą uwierzytelnienia poprzez kod SMS.

Nest Bank

W nocy z soboty na niedzielę, w godz. 0.30-5.00, nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

Toyota Bank

W niedzielę, w godz. 10.00-14.00, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego i usług tzw. szybkich płatności.