Biznes

Z Polskiego Ładu nici? Rząd wycofuje się z części zmian. Ekspert komentuje

Z Polskiego Ładu nici? Rząd wycofuje się z części zmian. Ekspert komentuje

"Polski Ładzik" zamiast Polskiego Ładu? Rząd wycofuje się z części propozycji, które miały pojawić się w ramach nowego programu. - Składka zdrowotna nadal będzie proporcjonalna w stosunku do dochodu dla działalności gospodarczych, które są na podatku liniowym. Duża część przedsiębiorców będzie płaciła więcej. Podwyżka będzie mniej bolesna, ale nadal różnica opodatkowania przedsiębiorców i osób na umowach o pracę będzie bardzo duża - powiedział w programie "Money. To się liczy" Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. - Nie wiem, czy to jest aż tak duży krok w tył. Jednak jest tak, że większe składki będą pobierane od przedsiębiorców na rzecz ochrony zdrowia. Będzie 4,9 proc. na stałe, od przyszłego roku. Z mojej perspektywy istotne jest to, że wprowadzana jest wysoka kwota wolna od podatku, system będzie trochę uproszczony przez to, że ta składka zdrowotna będzie nieodliczalna od podatku, a przede wszystkim podnoszony jest próg podatkowy. Czyli podatki dla dołów społecznych, osób mniej zarabiających będą niższe. Będzie też jakaś progresja podatkowa. Dla mnie to jest dobre - dodał.

zwińTagi:podatki, opłaty, wideo, rząd, składka zdrowotna, reforma podatkowa, money. to się liczy, mtsl, polski instytut ekonomiczny, PIE, piotr arak, polski ład000Podziel sięKomentarze (0)

Wybrane dla Ciebie

Nie ma karetek? "Ratownicy są bardzo przepracowani. COVID-19 nie pomógł"Nie ma karetek? "Ratownicy są bardzo przepracowani. COVID-19 nie pomógł"Walka z COVID-19 to nie był żaden biznes. Szefowa LUX MED przyznajeWalka z COVID-19 to nie był żaden biznes. Szefowa LUX MED przyznaje7 proc. PKB na zdrowie w 2027 r. "To bardzo dobra decyzja"7 proc. PKB na zdrowie w 2027 r. "To bardzo dobra decyzja"Kolejne lockdowny mało prawdopodobne. Prezes PFR kreśli plan na przyszłośćKolejne lockdowny mało prawdopodobne. Prezes PFR kreśli plan na przyszłość"Podwyżka stóp procentowych nieunikniona". Paweł Borys ma radę dla kredytobiorców"Podwyżka stóp procentowych nieunikniona". Paweł Borys ma radę dla kredytobiorcówGowin mówi: dość rozdawnictwa. "Trzeba postawić na ludzi ciężko pracujących"Gowin mówi: dość rozdawnictwa. "Trzeba postawić na ludzi ciężko pracujących"PGNiG kupiło ukraińską spółkę. "Spodziewamy się sukcesu"PGNiG kupiło ukraińską spółkę. "Spodziewamy się sukcesu"Komisja Europejska chce kar dla Polski. Gowin: Wierzę, że PiS w sprawie sądownictwa wywiesi białą flagęKomisja Europejska chce kar dla Polski. Gowin: Wierzę, że PiS w sprawie sądownictwa wywiesi białą flagęGowin powiedział, co posłowie PiS robią w Karpaczu. "Polityczne headhunterstwo" Gowin powiedział, co posłowie PiS robią w Karpaczu. "Polityczne headhunterstwo"Skąd podwyżki cen gazu? Szef PGNiG wskazuje na działania GazpromuSkąd podwyżki cen gazu? Szef PGNiG wskazuje na działania GazpromubEBjzcTl
  1. Polecane
Drastyczny wzrost cen w budowlance. Prezes wielkiej firmy komentujeDrastyczny wzrost cen w budowlance. Prezes wielkiej firmy komentujeCeny prądu wzrosną w 2022 roku. "PiS stracił 6 lat"Ceny prądu wzrosną w 2022 roku. "PiS stracił 6 lat"Problem na budowach. Inflacja pogrąża wykonawców. Będzie fala bankructw?Problem na budowach. Inflacja pogrąża wykonawców. Będzie fala bankructw?Fuzja państwowych gigantów: Orlenu, PGNiG i Lotosu. Powstanie multienergetyczny koncernFuzja państwowych gigantów: Orlenu, PGNiG i Lotosu. Powstanie multienergetyczny koncernBudżet 2022. Jarosław Gowin: "Ogromny dług publiczny jest ukrywany"Budżet 2022. Jarosław Gowin: "Ogromny dług publiczny jest ukrywany"Szef będzie wiedział o szczepieniu. "Dobre rozwiązanie, ale rząd musi wprowadzić coś jeszcze"Szef będzie wiedział o szczepieniu. "Dobre rozwiązanie, ale rząd musi wprowadzić coś jeszcze"