Biznes

ZUS. Najniższa emerytura w Opolskiem to 31 groszy miesięcznie. Dostaje ją kobieta

ZUS. Najniższa emerytura w Opolskiem to 31 groszy miesięcznie. Dostaje ją kobieta

Najniższa emerytura, jaką wypłaca ZUS w woj. opolskim, to 31 groszy miesięcznie. Dostaje ją kobieta, która ma tylko miesiąc pracy. Najwyższą emeryturę, 14,5 tys. zł netto, otrzymuje mężczyzna z 57-letnim stażem - wynika z ostatnich podsumowań opolskiego ZUS.

ZUS. Najniższa emerytura w Opolskiem to 31 groszy miesięcznie. Dostaje ją kobieta
portfel pieniądze złotówki banknoty (money.pl, Rafał Parczewski)

"Najwyższa emerytura, jaką obecnie wypłacamy w województwie opolskim, to 14,5 tysiąca złotych na rękę. Pobiera ją mężczyzna z 57-letnim stażem pracy. Drugą co do wysokości emeryturą, czyli ponad 11 tysięcy miesięcznie netto, również może pochwalić się mężczyzna. Ten pan wykazał 52-letni okres ubezpieczenia" - poinformował PAP Sebastian Szczurek, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Opolu.

Obaj mężczyźni złożyli wnioski o emerytury po przekroczeniu wieku 65 lat.

Przybywa "biedaemerytur"

Liderem, jeśli chodzi o wysokość emerytury w kraju jest 86-latek, który po 62 latach pracy zgromadził na swoim koncie emerytalnym 2,4 mln złotych, dzięki czemu otrzymuje 34,1 tys. złotych (brutto) emerytury.

Zobacz także: Rozliczenie PIT 2020. Kto wpada w drugi próg podatkowy? Wystarczy półtorej średniej pensji

Nie wszyscy mają jednak tak długie lata opłacania składek. ZUS w Opolu informuje o kobiecie, która przepracowała oficjalnie w swoim życiu tylko miesiąc i cztery dni. Jej świadczenie to 31 groszy. Nieco więcej, bo 92 zł, dostaje inna mieszkania regionu, której staż pracy to tylko miesiąc i 10 dni.

Jak wynika z danych opolskiego ZUS, emeryturę niższą niż 1200 zł brutto otrzymywało w ubiegłym roku 2,4 proc. seniorów.

W Opolskiem średnia emerytura to 731,45 zł dla mężczyzn i 809,99 zł dla kobiet.

, jacku44 min. temuBo mężczyżnie nie pracują, dostają pieniądze za nic, jak popsuje mi się samochód, czy ogrzewanie to wołam faceta (wymaga to siły fizycznej), ale jak popsuje mi się komputer to też wołam faceta, jeśli ktoś dostaje pensję za ładne nogi , czy wiadomo jakie usługi to kobiety, kobieta ma po śmierci mężą do 85% , te brakujące 15% to facet musi więcej zjeśćggg19 min. temuojtam, jak pis porządzi jeszcze 3 lata to te 30 groszy emerytury to będzie majątek