Kultura

Amazon Prime Video za 49 zł w Polsce. Co można zobaczyć w serwisie?

Amazon Prime Video za 49 zł w Polsce. Co można zobaczyć w serwisie?
Amazon wprowadza do Polski swoją usługę subskrypcyjną Prime obejmującą m.in. nielimitowane dostawy zakupów z platformy oraz dostęp do Amazon Prime Video. Najpierw można skorzystać z 30 dni próbnych za darmo, potem usługa kosztuje 10,99 zł miesięcznie, a 49 zł przy zakupie na rok.

Wykupując usługę w ramach Amazon Prime, można m.in. korzystać z darmowej dostawy wszystkich produktów z Amazona oznaczonych logo Prime i platformy streamingowej Amazon Prime Video. W ofercie serwisu znajdują się m.in. produkcje oryginalne:

  • "Człowiek z wysokiego zamku" - czterosezonowe alternatywne spojrzenie na historię Ameryki Północnej. Twórcy pokazują, jakie mogłoby być życie po II wojnie światowej, gdyby III Rzesza i Cesarstwo Japonii wygrały tamtą wojnę. Scenariusz powstał na podstawie powieści science fiction Philipa K. Dicka z 1962 roku.
  • "Jack Ryan" - John Krasinski w roli analityka CIA, który razem z szefem Jamesem Greerem próbują powstrzymać terrorystów przygotowujących się do ataku na Stany Zjednoczone i sojuszników USA. Bohater stworzony przez Toma Clancy'ego wcześniej w filmach był grany przez czterech aktorów - byli to Alec Baldwin, Harrison Ford, Ben Affleck i Chris Pine. 
  • "Hanna" opowiada historię nastolatki (w roli Hanny występuje Esmé Creed-Miles), którą ojciec od dziecka trenuje, by była doskonałą zabójczynią. W pierwszej serii wystąpiła Joanna Kulig - w roli matki tytułowej bohaterki.
  • "Carnival Row" z Orlando Bloomem i Carą Delevingne jest adaptacją "A Killing on Carnival Row" autorstwa Travisa Beachama. Bohaterowie rozwiązują zagadki dziwnych morderstw w mieście neowiktoriańskim, do którego przybywają mityczne stwory. 
  • "Wspaniała pani Maisel" to serial komediowy nagrodzony w 2018 roku Emmy, którego akcja rozgrywa się na przełomie lat 50. i 60. Bohaterką jest Miriam "Midge" Maisel, która wiedzie wraz ze swoim mężem i dwójką dzieci perfekcyjne życie. Wszystko zmienia się, gdy jej mąż postawia odejść do innej kobiety, a Miriam odkrywa przez przypadek swój talent do stand-upu.

Amazon Prime Video pokazuje też w Polsce m.in. rewelacyjny komediowy serial "Fleabag", który - z własnego doświadczenia wiem - można obejrzeć w jedną noc (dlatego polecałam go kiedyś na majówkę).

Jeśli ktoś zdecyduje się na roczny abonament, załapie się na premierę najdroższego serialu wszech czasów. "Władca Pierścieni" ma zaplanowaną emisję pierwszego odcinka na 2 września przyszłego roku.

Kto jednak spodziewa się bogatej oferty porównywalnej z Netfliksem czy HBO, niech weźmie pod uwagę, że liczba oryginalnych produkcji Amazon Prime jest stosunkowo nieduża, a poza tym inne seriale czy filmy to często tytuły już dostępne w innych serwisach VOD lub pokazywane w TV. Zobaczymy, może po wprowadzeniu Amazon Prime niedługo oferta serwisu się znacząco powiększy.