Kultura

Andrew Garfield został influencerem w filmie Gii Coppoli. Obok niego Maya Hawke

Andrew Garfield został influencerem w filmie Gii Coppoli. Obok niego Maya Hawke
Światowa premiera "Króla Internetu" odbyła się podczas 77. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Film wyreżyserowała Gia Coppola – wnuczka słynnego Francisa Forda Coppoli ("Czas Apokalipsy", trylogia "Ojciec Chrzestny") oraz bratanica uznanej reżyserki Sofii Coppoli ("Między słowami"). W głównej roli wystąpił Andrew Garfield, na ekranie towarzyszy mu Maya Hawke.

Frankie pracuje jako barmanka w hollywoodzkim klubie komediowym razem ze swoim najlepszym przyjacielem (niekiedy kochankiem) Jake'em. Patrzy na ludzi w klubie i zastanawia się, co tak naprawdę ceni dzisiejsze społeczeństwo. Kiedy spotyka tajemniczego Linka, zaczyna filmować jego antykomercyjne wypowiedzi i umieszczać w sieci. Frankie, Jake i Link, trójka outsiderów, szybko stają się gwiazdami internetu. Wtedy rękę po zyski wyciąga menadżer klubu. Czy na antykomercji można zarabiać? Jeśli to robisz, to kim jesteś? Ma to być historia o mediach społecznościowych i ich zgubnym wpływie na psychikę człowieka. Gia Coppola mówi o filmie:

Fascynuje mnie, jak ta nowa forma łączności wpływa na promowanie narcyzmu i niepewności. Większość użytkowników mediów społecznościowych fałszywie przedstawia aspekty swojego życia. Te białe kłamstwa powodują masowe poczucie nieadekwatności. 'Król internetu' jest ostrzeżeniem przed nieustannym praniem mózgu.

Andrew Garfield ostatnio zaliczył udany powrót do serii o Spider Manie, pojawiając się obok m.in. Toma Hollanda w "Spider Man: Bez drogi do domu", a także grając główną rolę w musicalu "tick... tick... BOOM!", za którą dostał Złoty Glob.

Oprócz Garfielda w obsadzie są m.in.: Maya Hawke ("Stranger Things", "Pewnego razu... w Hollywood"), Jason Schwartzman ("Grand Budapest Hotel", "Fargo"), Nat Wolff ("Notatnik śmierci", "Gwiazd naszych wina") oraz Johnny Knoxville ("Jackass: Bezwstydny dziadek". "Faceci w czerni II".)