Kultura

Czy to Beck, czy to McCartney? Teledysk do utworu "Find My Way" miesza w głowie

Czy to Beck, czy to McCartney? Teledysk do utworu
Właśnie ukazała się fizyczna wersja albumu "McCartney III Imagined", w którego ramach znani i lubiani artyści dołączyli do Paula McCartneya w nowych aranżacjach utworów z jego najnowszej solowej płyty. Na liście gości znalazł się m.in. Beck, który wykonał kawałek "Find My Way". W teledysku możemy podziwiać... roztańczonego młodziutkiego McCartneya. Ach, ta technologia!

Album "McCartney III" ukazał się 18 grudnia 2020 i jest domknięciem trylogii albumów nagranych przez Paula w domowym zaciszu – od solowego debiutu "McCartney" z 1970, przez "McCartney II" z 1980. Nagrany w czasie "rockdownu" krążek z numerem trzy zapewnił artyście pierwszy od 31 lat numer jeden na brytyjskiej liście sprzedaży. "McCartney III Imagined" to kontynuacja chlubnej tradycji coverowania utworów Paula przez największe gwiazdy światowej muzyki.

Beck i Paul McCartney połączyli siły w utworze "Find My Way". Połączyli też... siebie nawzajem

W przeszłości utwory McCartneya wykonywały takie gwiazdy jak Stevie Wonder, Joe Cocker, Bill Withers, Marvin Gaye, Siouxsie and the Banshees, Elvis Presley, Ray Charles, Earth Wind & Fire, The Cure, Guns N’ Roses, U2, Billie Eilish, Harry Styles, Dave Grohl czy Coldplay. Teraz przyszedł czas m.in. na wspomnianego wcześniej Becka, którego wspólny wykon z McCartneyem otwiera nowy album. 

- Pamiętam, jak kilka lat temu spędzałem czas z Paulem i jego żoną Nancy. Nancy wspomniała, że chce wyjść na tańce, zanim pójdzie spać. Wylądowaliśmy w jakimś klubie w Zachodnim Hollywood i pamiętam, kiedy zauważyłem, jak Paul i Nancy dają czadu - naprawdę bawili się lepiej niż ktokolwiek inny na tym parkiecie - wspominał Beck przy okazji premiery "Find My Way".

W zeszłym roku, kiedy [Paul] poprosił mnie o zremiksowanie tego utworu, przypomniałem sobie tamtą noc i chciałem spróbować wrócić do niesamowitego ducha, którego czułem, oglądając ich na parkiecie… To taki mój mały hołd dla Paula w swoim żywiole. Kiedy potem usłyszałem falset w oryginalnym utworze Paula, chciałem wejść głębiej w coś naprawdę luźnego i funky. Wyciągnąłem więc mojego Hofnera, dołożyłem kilka linii basu… i tak to się zaczęło. Jednak najlepsza część całego doświadczenia nadeszła tydzień po tym, jak oddałem remiks, kiedy Paul zadzwonił i powiedział, że przez cały tydzień tańczył do jego dźwięków w kuchni

- dodaje artysta. Czy Macca tańczył tak, jak robi to w teledysku do "Find My Way" z Beckiem? Nawet jeśli nie, to możemy to sobie bez trudu wyobrazić, bo dzięki technologii deepfake to właśnie McCartney — i to młody, taki, jakiego kojarzymy z czasów The Beatles — tańczy w przeróżnych kolorowych pomieszczeniach. Tak się nam przynajmniej wydaje — na sam koniec wychodzi bowiem na jaw, kto się pod niego podszywa.

Oprócz Becka w nagraniach do krążka "McCartney III Imagined" udział wzięli: Anderson .Paak, Blood Orange, Damon Albarn, EOB, Josh Homme, Khruangbin, 3D RDN (Massive Attack), Phoebe Bridgers oraz St. Vincent.