Kultura

Maria Skąpska nie żyje. Reżyserka "Na Wspólnej" i "Prawa Agaty" miała 46 lat

Maria Skąpska nie żyje. Reżyserka
Reżyserka Maria Skąpska nie żyje. O jej śmierci poinformowała w swoich mediach społecznościowych firma producencka Aurum Film. Pożegnała ją także Agnieszka Dygant, z którą Skąpska pracowała m.in. przy "Prawie Agaty" i "Listach do M 2".

Maria Skąpska pracowała na planie wielu popularnych polskich seriali oraz filmów, m.in. "Barwy szczęścia", "Na Wspólnej", "Prawo Agaty" czy "Listy do M 2". Pracowała także przy takich produkcjach jak "Ostatnia rodzina", "Carte Blanche" czy "Król".

"Dziś bardzo smutny dzień. Odeszła Maria, dla nas wszystkich Maśka, Skąpska. Będzie nam brakować Jej uśmiechu, poczucia humoru, ciepła... Oraz profesjonalizmu najwyższej klasy. Wsparcie dla reżysera, skarb dla producenta. Taka właśnie była Maśka" - napisali na Facebooku pracownicy Aurum Film.

Maria Skąpska nie żyje. Żegnają ją przyjaciele z Aurum Film, żegna Agnieszka Dygant

Wspominają także o ostatnim filmie, przy którym pracowała. To "Żeby nie było śladów" Jana P. Matuszyńskiego, którego produkcja jest w przygotowaniu. W imieniu zespołu w pożegnaniu przedstawiciel firmy producenckiej napisał:

... mimo toczonej walki, dała z siebie wszystko bez żadnej taryfy ulgowej. 

Reżyserkę pożegnała również Agnieszka Dygant. Aktorka na Instagramie wspomniała o współnych projektach - "Prawie Agaty" i "Listach do M 2" i napisała: "Dziś odeszła Masia Skąpska, nasza Przyjaciółka, człowiek filmu. Masia... za wszystkie rozmowy, wsparcie, serce, profesjonalizm, miłość do kina, "Prawo Agaty", "Listy do M"... dziękuję. Boże jak smutno bez Ciebie".

Maria Skąpska na planie filmów i seriali zazwyczaj występowała w roli drugiego reżysera, ale była też asystentką i kierownikiem planu. W "Pikselach", przy których pracowała, pojawiła się także na ekranie.