Kultura

Met Gala 2021. Stylizacje gwiazd

Met Gala 2021. Stylizacje gwiazd

Billie Eilish niczym Marilyn Monroe, Amanda Gorman jako Statua Wolności, raper Lil Nas X w złotej zbroi. Po rocznej przerwie w Nowym Jorku odbyła się kolejna odsłona Met Gali. Głównym tematem "Oscarów mody" była "Niepodległość Stanów Zjednoczonych".

Met Gala, nazywana "Oscarami mody" odbyła się w poniedziałkowy wieczór 13 września w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy była nazwa najnowszej wystawy Costume Institute "W Ameryce: Leksykon mody". Impreza była połączona z wernisażem tej wystawy. Szersza publiczność będzie mogła ją oglądać od 18 września w Centrum Kostiumów im. Anny Wintour, redaktor naczelnej magazynu "Vogue".

Zazwyczaj uroczystość odbywa się w pierwszy poniedziałek maja, jednak w tym roku została przełożona ze względu na pandemię COVID-19. W 2020 roku z tego samego powodu gala została całkowicie odwołana. Na najważniejszą imprezę w świecie mody zaproszenie otrzymało około 300 gości, w tym takie osobistości jak Lady Gaga, Rihanna, Channing Tatum, Kim Kardashian, Kristen Stewart czy Lil Nas X.

Wymagano dowodu zaszczepienia przeciwko COVID-19, ale celebryci nie musieli nosić maseczek. Galę poprowadzili piosenkarka Billie Eilish, poetka Amanda Gorman, aktor Timothee Chalamet i gwiazda tenisa Naomi Osaka.

Met Gala 2021: najpiękniejsze kreacje gwiazd

Impreza miała być esencją amerykańskiej mody, inspiracją było hasło "Niepodległość Stanów Zjednoczonych". W kreacjach pojawiło się wiele nawiązań do historii i kultury USA. Na czerwonym dywanie błyszczały suknie w kolorze czerwonym, białym i niebieskim, nie zabrakło też gwiazdek nawiązujących do amerykańkiej flagi.

pojawiła się w chabrowej, błyszczącej sukni od Very Wang. Głowę zdobił kryształowy laur. Poetka zaznaczyła, że chciała upodobnić się do Statui Wolności. Jennifer Lopez postawiła na amerykański western. Założyła czarny kapelusz, brązową, prześwitującą sukienkę i futro. Szeroka biało-czerwona suknia i kurtka jeansowa Debbie Harry upodobniły ją do amerykańskiej flagi.

Niektóre gwiazdy wyróżniały się bardziej od innych. Kim Kardashian zachwyciła mroczną stylizacją. Pojawiła się w czarnej sukni od Balenciaga, czarnych rajstopach i czarnych szpilkach. Nawet jej twarz pokryta była czarną tkaniną. Timothee Chalamet zdecydował się na biały, jedwabny garnitur z czarnymi klapami. Na nogi założył... sneakersy. Wielkie wrażenie zrobiła bajeczna suknia Billie Eilish. Kreacja piosenkarki inspirowana była stylem Marilyn Monroe.

Met Gala 2021 - Billie Eilish PAP/EPA.
Met Gala 2021 - Jennifer LopezJUSTIN LANE/EPA/PAP
Met Gala 2021 - Kim KardashianJUSTIN LANE/EPA/PAP

Met Gala 2021: najciekawsze momenty

Na Met Gali pojawiło się wiele ciekawych i bardzo oryginalnych kreacji. Uwagę przyciągała wspaniała beżowo-złota suknia modelki Iman. Pióropusz, który miała na głowie powstawał ponad 400 godzin. Raper Lil Nas X pokazał się w złotej zbroi od Versace.

Reprezentantka Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej Megan Rapinoe miała na sobie czerwony garnitur, niebieską koszulę w gwiazdki i torebkę z napisem "In gay we trust". Aktor Dan Levy zaprezentował się w śmiałej kreacji, przypominającej dzieło sztuki. Na jego bluzce widniały postacie dwóch całujących się mężczyzn.

Polityczka Alexandria Ocasio-Cortez miała na sobie suknie z napisem "Tax the Rich", czyli "opodatkujcie bogatych".

Zobacz więcej kreacji w galerii poniżej.

Met Gala 2021 - Lil Nas X JUSTIN LANE/EPA/PAP
Met Gala 2021 - Alexandria Ocasio-CortezEPA/JUSTIN LANE
Met Gala 2021 - ImanEPA/JUSTIN LANE

Met Gala 2021