Kultura

Netflix ekranizuje przerażający bestseller. Jest zwiastun "Kasztanowego ludzika"

Netflix ekranizuje przerażający bestseller. Jest zwiastun
Scenarzysta świetnego "The Killing" Soren Sveistrup i jego "Kasztanowy ludzik" to jeden z książkowych przebojów ostatnich lat, w Polsce został wydany w 2019 roku. Teraz Netflix prezentuje pierwszą filmową zapowiedź ekranizacji.

"Jeżeli znalazłeś kasztanowego ludzika, to znaczy, że jest już za późno..." - zapowiada wydawca książki. Fabuła thrillera opowiada bowiem historię zbrodni popełnianych przez psychopatę terroryzującego Kopenhagę i próby jego złapania.

Netflix - nowy serial to "Kasztanowy ludzik", dwójka detektywów tropi psychopatę

W materiałach promujących powieść Sveistrup można przeczytać: "Ktoś krwawo morduje swoje ofiary, a na miejscach zbrodni pozostawia ręcznie zrobione kasztanowe ludziki. Policja szybko odkrywa, że ślady w tajemniczy sposób prowadzą do dziewczynki, która została uznana za martwą – chodzi o porwaną rok wcześniej córkę minister spraw społecznych. Do jej zabicia przyznał się pewien mężczyzna, a sprawę uznano za wyjaśnioną. Tragiczny zbieg okoliczności czy też te dwie sprawy faktycznie łączy coś mrocznego? Kim jest tajemniczy morderca?

By ocalić niewinnych, detektywi muszą połączyć siły i toczyć walkę z czasem. Ponieważ szaleniec ma misję, która jeszcze się nie skończyła... Nikt nie jest bezpieczny!".

Już niedługo możemy spodziewać serialowej ekranizacji od Netfliksa. Na razie wiadomo, że premiera duńskiej produkcji jest zaplanowana na jesień tego roku.

Do sprawy seryjnego mordercy na ekranie przydzieleni zostają Danica Curcic w roli ambitnej młodej detektyw Naii Thulin oraz Mikkel Boe Følsgaard, który wciela się w jej nowego partnera Marka Hessa.