Kultura

Netflix pokaże serial fantasy oparty o mitologię słowiańską. Znamy obsadę. Poznajecie tę aktorkę z prawej?

Netflix pokaże serial fantasy oparty o mitologię słowiańską. Znamy obsadę. Poznajecie tę aktorkę z prawej?
Netflix informuje: "Potwornie ważna wiadomość: nadchodzi nowy polski serial oparty na mitologii słowiańskiej i legendach dawnego Krakowa". Są pierwsze nazwiska i zdjęcia z produkcji.

W rolach głównych w serialu zatytułowanym "Krakowskie potwory" mają wystąpić: Barbara Liberek, Andrzej Chyra ("Dług")"Komornik"), Stanisław Linowski ("Belfer", "Pod powierzchnią") i Małgorzata Bela ("Ono", "Erotica 2022"); na zdjęciu w charakteryzacji utrzymanej w jasnych barwach). Zdjęcia były realizowane w Krakowie, premiera jest zaplanowana na wiosnę tego roku.

"Krakowskie potwory" - nowy polski serial na platformie Netflix

Wcześniej "Krakowskie potwory" funkcjonowały pod innym tytułem ("Axis Mundi"). To ośmioodcinkowy serial, który wyreżyserowały Kasia Adamik i Olga Chajdas - obie pracowały m.in. przy pierwszym polskim serialu Netfliksa "1983" czy przy produkcji HBO "Wataha". Autorkami scenariusza są Magdalena Lankosz, Anna Sieńska oraz Gaja Grzegorzewska.

Główna bohaterka to studentka pierwszego roku medycyny Alex, która trafia do elitarnej grupy studentów profesora patologa na krakowskiej uczelni. Okazuje się, że pod przykrywką badań naukowych, grupa zajmuje się zupełnie czymś innym. Alex zostaje wplątana w intrygę, która konfrontuje ją ze światem słowiańskich wierzeń, pradawnych potworów i żądnych krwi bóstw.

Barbara Liberek, która gra Alex, to 28-letnia aktorka, która ma na koncie niedużą rolę w "Jak zostałem gangsterem" Macieja Kawulskiego czy policjantki w dwóch odcinkach serialu Canal+ "Klangor". W zeszłym roku skończyła aktorstwo w Akademii Teatralnej w Warszawie. Ma na koncie wyróżnienie za rolę w spektaklu "Ustawienia ze świętymi czyli rozmowy obrazów" na 38. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.