Kultura

Netflix zdradził największe hity. Na czele pół człowiek, pół jeleń

Netflix zdradził największe hity. Na czele pół człowiek, pół jeleń
Netflix podał informacje dotyczące najchętniej oglądanych filmów i seriali drugiego kwartału. Bazując na własnych pomiarach, za najchętniej wybieraną produkcję uznał m.in. serial "Łasuch".

Największym hitem drugiego kwartału w kategorii filmów jest wg danych "Armia umarłych" Zacka Snydera. W ciągu pierwszych 28 dni od premiery w serwisie został obejrzany w 75 mln gospodarstw domowych.

Na drugim miejscu znalazł się dramat "Ojcostwo" z Kevinem Hartem w roli głównej (w 74 mln gospodarstw), a na trzecim oryginalna animacja "Mitchellowie kontra maszyny". Dzięki temu, że w cztery tygodnie od udostępnienia widzom został odtworzony w 53 mln gospodarstw, jest aktualnie najchętniej oglądanym oryginalnym animowanym filmem Netfliksa w historii.

Netflix dzieli się danymi z drugiego kwartału

Jeśli chodzi o seriale, najlepszym wynikiem (60 mln) mogą pochwalić się twórcy "Łasucha", którego głównym bohaterem jest pół chłopiec, pół jeleń. Tuż za tą produkcją znalazła się ekranizacja powieści z uniwersum griszów "Cień i kość" (55 mln), a na ostatnim miejscu podium znalazł się serial "Lupin". Ten ostatni jest jednocześnie najpopularniejszym nieanglojęzycznym serialem drugiego kwartału tego roku na Netfliksie.

Przedstawiciele platformy wyodrębnili jeszcze trzecią kategorię, tzw. unscripted show, czyli programy typu reality lub produkcje dokumentalne. Tutaj palmę pierwszeństwa w najnowszym badaniu dzierży "Too Hot to Handle" (29 mln gospodarstw), następny jest "The Circle" (14 mln), a na trzecim miejscu znaleźli się "Synowie Sama: Droga w mrok" (19 mln).  

Netfliks podaje dane dotyczące oglądalności, mierząc je inaczej niż tradycyjni nadawcy. Za program obejrzany uznaje ten, który zostanie odtworzony przez co najmniej dwie minuty w 28 dni od premiery tytułu. Jednocześnie algorytm nie liczy każdego użytkownika oddzielnie, a bierze pod uwagę unikalnych subskrybentach platformy - dlatego jedno konto to gospodarstwo domowe, jedno wyświetlenie może oznaczać jednego lub kilku widzów.