Kultura

Nie żyje aktor Gavin MacLeod znany z roli kapitana w "Statku miłości"

Nie żyje aktor Gavin MacLeod znany z roli kapitana w

W wieku 90 lat zmarł amerykański aktor telewizyjny i filmowy Gavin MacLeod. Sławę zyskał główną rolą w telewizyjnym serialu komediowym "Statek miłości". O śmierci artysty poinformowała jego pasierbica.

Jako powód zgonu podała zaawansowany wiek aktora. Dodała, że cieszył się dobrym zdrowiem prawie do ostatnich dni. Gavin MacLeod swoją trwającą ponad 60 lat karierę rozpoczął w 1957 r. od ról filmowych. W 1970 dostał pierwszą większą rolę - zagrał dziennikarza w serialu telewizyjnym "The Mary Tyler Moore Show" nadawanym przez stację CBS.

Kapitan Merrill Stubing ze "Statku miłości"

Jednak sławę przyniosła mu dopiero rola kapitana Merrilla Stubinga w komediowo-romantycznym serialu telewizji ABC "Statek miłości" (ang. "The Love Boat"), emitowanym w latach 1977-86.

Gavin MacLeodPAP/EPA/MIKE NELSON

W serialu, którego akcja dzieje się na luksusowym wycieczkowcu "Pacific Princess", występowały takie gwiazdy jak Gene Kelly i Janet Jackson. Serial był nisko oceniany przez krytyków, ale zyskał olbrzymią popularność wśród telewidzów. Był nadawany przez 11 sezonów.

"Krytycy nienawidzili tego serialu, nazywając go bezmyślnym widowiskiem, ale my staliśmy się ambasadorami dobrej woli" - powiedział MacLeod w 2013 r. w wywiadzie dla dziennika "Los Angeles Times".