Kultura

Nie żyje aktor Jarosław Szczepaniak

Nie żyje aktor Jarosław Szczepaniak

W wieku 66 lat odszedł aktor Jarosław Szczepaniak. Grał między innymi w "Na Wspólnej", "Lekarzach", "Kryminalnych" czy "Twarzą w twarz". O śmierci poinformowała jego rodzina w mediach społecznościowych. Pogrzeb odbędzie się 7 kwietnia.

Aktor Jarosław Szczepaniak odszedł 27 marca, o czym jego dzieci poinformowały w mediach społecznościowych. Pogrzeb odbędzie się w Długosiodle koło Wyszkowa (woj. mazowieckie) 7 kwietnia, a nabożeństwo za zmarłego w późniejszym terminie w kaplicy klasztoru Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie. Aktor zostanie pochowany "koło swojej ukochanej mamy". "Pomyślcie o nim ciepło" - napisali w mediach społecznościowych córka i syn Szczepaniaka.

Ponad 50 produkcji

Jarosław Szczepaniak urodził się 14 marca 1955 roku w Warszawie. Zadebiutował pod koniec lat 90. w serialu "Klan". Łącznie zagrał w ponad 50 serialach i filmach, głównie role drugoplanowe. Wystąpił w takich produkcjach TVN, jak w "Na wspólnej", "Lekarze", "Kryminalni" czy "Twarzą w twarz". Grał też w "Plebanii", "Barwach szczęścia", w "Na dobre i na złe", w "Czasie honoru" czy w "Ojcu Mateuszu". Oprócz seriali Szczepaniak pojawiał się też w filmach: "Show", "Ryś", "Ogród Luizy", "1920. Wojna i miłość", "Pitbull" i "Pitbull nowe porządki" czy "Młody Piłsudski".

Szczepaniaka pożegnał m.in. aktor Wojtek Andrzejuk, który opublikował krótki wspomnieniowy film z ról zmarłego kolegi, podpisując go "takim cię, stary, kochany zgredzie, zapamiętałem". Aktor Sebastian Stankiewicz złożył z kolei rodzinie kondolencje w mediach społecznościowych.