Kultura

"Top Gear Ameryka" wchodzi do Playera

23 lutego w Playerze wystartował "Top Gear Ameryka", nowy tytuł discovery+ Originals. To zupełnie nowa amerykańska odsłona znanego formatu BBC, najbardziej uwielbianego przez widzów motoryzacyjnego show na świecie. Tym razem w roli prowadzących zobaczymy aktora Daxa Sheparda, komika Roberta Corddry’ego oraz eksperta samochodowego Jethra Bonvigdona.

"Top Gear" to największe na świecie rozrywkowe show motoryzacyjne. Oryginalna brytyjska wersja programu zadebiutowała w 2002 roku. Szacuje się, że do tej pory dotarła do 350 milionów widzów na świecie w ponad 200 krajach. Przez 25 sezonów seria zachwycała widzów na całym globie wyjątkowym połączeniem rozrywki, humoru i wiedzy o samochodach. "Top Gear Ameryka" to nowe spojrzenie na klasyczny format "Top Gear". Program prowadzi wybuchowe amerykańskie trio - aktor Dax Shepard, aktor i komik Rob Corddry i znany ekspert i dziennikarz samochodowy Jethro Bovingdon. Powraca też niezastąpiony - i owiany tajemnicą - kierowca Stig!

Jak przystało na "Top Gear", Dax, Rob i Jethro przyglądają się branży motoryzacyjnej z charakterystycznym dla formatu przymrużeniem oka, poddając samochody kreatywnym i autorskim testom. W każdym odcinku podkreślają to, co kochają w samochodach i nieuchronnie spierają się o to, czego nie lubią. Tradycyjnie w odcinkach nie zabraknie komicznych wpadek i dużej dozy humoru!

W "Top Gear Ameryka" widzowie zobaczą godne zaufania pick-upy, szybkie supersamochody, ekskluzywne SUV-y czy piękne hot rody. Wśród czterokołowych gwiazd tego sezonu znajdą się m.in. Lotus Evora, Corvette C8, McLaren GT 2020, Dodge Charger Hellcat Widebody, Vector W-8 czy Polaris Rzr.

Format został wyprodukowany przez  BBC Studios w Los Angeles dla MotorTrend, należącego do Discovery producenta treści motoryzacyjnych. W Polsce jako tytuł discovery+ Originals od 23 lutego wzbogaca kolekcję discovery+ dostępną wyłącznie w Playerze.

discovery+ w Polsce

discovery+ to globalny serwis streamingowy Discovery, oferujący najlepsze treści non-fiction na świecie. discovery+ ruszyło w Polsce 8 grudnia 2020 r. w ramach oferty Playera. Użytkownicy serwisu otrzymali wyłączny dostęp do produkcji własnych Discovery pod marką discovery+ Originals oraz popularnych polskich i zagranicznych serii, w ramach kategorii tematycznych, takich jak m.in. "Gorączka złota", "Dzika Alaska", "Przygoda i odkrywanie", "Lifestyle", "Kryminalne zagadki", "Ciekawość". Po raz pierwszy w historii programy Discovery są dostępne na taką skalę w serwisie online na życzenie.