Kultura

Twórcy "Gry o tron" przeszli do Netfliksa. Teraz pokazują zwiastun pierwszego serialu

Twórcy
Sześcioodcinkowy "The Chair" (polski tytuł to "Pani dziekan") Netflix pokaże 20 sierpnia. To pierwsza z serii produkcji, które D.B. Weiss i David Benioff wyprodukują w ramach umowy wartej 200 milionów dolarów. W roli głównej występuje Sandra Oh.

Sandra Oh była popularną członkinią obsady medycznego serialu "Chirurdzy", a swoje możliwości aktorskie pokazała ostatnio w serialu "Obsesji Eve". Za obie te role dostała statuetki Złotych Globów. W komediodramacie "Pani dziekan" Oh zagra nową szefową katedry języka angielskiego na fikcyjnym uniwersytecie Pembroke.

Netflix pokaże serial "Pani dziekan". Bohaterka nie będzie miała lekko

Profesor Ji-Yoon Kim to pierwsza kobieta na tym stanowisku i jednocześnie jedna z niewielu osób należących do kadry uniwersyteckiej, które nie są białe. Przyjdzie jej zmierzyć się z sytuacją, która wymaga sporo zaangażowania, by ją opanować. Wygląda na to, że na uczelni dojdzie do jakiegoś skandalu obyczajowego z udziałem jednego z wykładowców, a pracę szefowej wydziału utrudnią dodatkowo jej osobiste relacje. Bohaterka grana przez Oh mówi w zwiastunie:

Czuję się, jakby ktoś podał mi tykającą bombę, by się upewnić, że wybuchnie w rękach kobiety.

Twórczynią i showrunnerką serialu jest aktorka Amanda Peet, dla której to debiut w tej roli. To także pierwszy efekt umowy między Netfliksem a producentami "Gry o tron": Davidem Benioffem (prywatnie mężem Peet), D.B. Weissem i Berndette Caulfield, w ramach której Netflix zagwarantował sobie wyłączne prawo do pokazywania stworzonych przez nich produkcji przez najbliższe lata.