Kultura

Zofia Bielewicz nie żyje. Aktorka była znana ze "Świata według Kiepskich" i licznych ról teatralnych

Zofia Bielewicz nie żyje. Aktorka była znana ze
Zofia Bielewicz nie żyje. Telewidzowie znają ją ze "Świata według Kiepskich", ale aktorka miała na koncie przeszło sto ról zagranych na deskach opolskiego Teatru Kochanowskiego.

O tym, że Zofia Bielewicz nie żyje, poinformowali właśnie przedstawiciele opolskiej sceny. Aktorka zmarła w wieku 93 lat. 

Zofia Bielewicz nie żyje. "Teatr był dla niej całym życiem"

Na profilu facebookowym Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu można przeczytać, że teatr był dla Bielewicz całym życiem. "Zadebiutowała w 1945 roku w Teatrze Groteska w Krakowie. W 1974 roku związała się z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Zagrała ponad 140 ról, z czego 132 w naszym teatrze. Tutaj zagrała swój ostatni spektakl - 'Córki powietrza. Sen Balladyny'" - piszą koleżanki i koledzy, żegnając ją słowami:

Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami! Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru. Odeszła w wieku 93 lat, ale w naszych sercach i wspomnieniach będzie zawsze obecna.

Zofia Bielewicz urodziła się 19 maja 1928 roku w Warszawie. Oprócz ról teatralnych, aktorka miała na swoim koncie również mniejsze role w filmach i serialach. Zagrała m. in. w "Pierwszej miłości" oraz w "Świecie według Kiepskich". W tej drugiej produkcji wcieliła się w postać Malinowskiej. 

Bielewicz była nagrodzona medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".