Opinie

Koronasceptyk Marcus Birks zachorował na COVID-19. Zmarł w szpitalu

Koronasceptyk Marcus Birks zachorował na COVID-19. Zmarł w szpitalu

Koronasceptyk Marcus Birks zachorował na COVID-19. Zmarł w szpitalu

Koronawirus z Chin
50 minut temu

Nie żyje Marcus Birks. 40-letni muzyk z Leek w Staffordshire zmarł na COVID-19. Mężczyzna dał się poznać jako koronasceptyk. Jego podejście zmieniło się, kiedy dowiedział się, że sam jest zakażony i trafił do szpitala. - Pierwsze, co wtedy powiedziałem mojej rodzinie, to zaszczepcie się - mówił.

Marcus Birks miał zaledwie 40 lat. Jak informuje BBC, na oddział intensywnej terapii w Royal Stoke University Hospital trafił na początku sierpnia.

W rozmowie z BBC muzyk przyznał, że "był zszokowany", że tak ciężko przechodzi COVID-19, ponieważ przedtem rzadko chorował. 

"To najstraszniejsza rzecz na świecie, kiedy czujesz, że brakuje ci tchu" - opowiadał. Dementował też medialne spekulacje, w których sugerowano, że przyjął szczepionkę przeciw COVID-19. - Kiedy już trafiłem do szpitala, pierwsza rzecz jaką powiedziałem rodzinie to: zaszczepcie się i będę to mówił każdej napotkanej osobie - przekonywał. Birks opowiadał, że objawy zakażenia SARS-Cov-2 były podobne do grypy. Stan 40-latka stopniowo się pogarszał. Do szpitala trafił, kiedy pojawiły się poważne problemy z oddychaniem. 

Muzyk przegrał walkę z COVID-19. Zostawił żonę, która jest w ciąży. Para spodziewała się syna.  

Wasze komentarzeNo hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – .

Reklama

Reklama

ZAKUPY