Opinie

Ostrzeżenie przed szczepionką Johnson & Johnson

Ostrzeżenie przed szczepionką Johnson & Johnson

Ostrzeżenie przed szczepionką Johnson & Johnson

Koronawirus z Chin
20 minut temu

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) wyda nowe ostrzeżenie o rzadkim zaburzeniu autoimmunologicznym rozwijającym się po przyjęciu jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson - poinformował w poniedziałek "Independent".

Na początku lipca firma Johnson & Johnson poinformowała, że ich szczepionka przeciwko koronawirusowi zapewnia odporność, która utrzymuje się przez co najmniej osiem miesięcy i wydaje się, że zapewnia odpowiednią ochronę przed niepokojącym wariantem Delta.

"Obecne dane z ośmiu miesięcy pokazują, że jednorazowa szczepionka Johnson & Johnson na COVID-19 generuje silną reakcję przeciwciał neutralizujących, która nie zanika; raczej obserwujemy poprawę z biegiem czasu" - przekazał dr Mathai Mammen, kierownik badań i rozwoju w dziale szczepionek J&J cytowany w oświadczeniu firmy.

"Każdy nowy zestaw danych potwierdza, że nasza jednodawkowa szczepionka przeciw COVID-19 odgrywa kluczową rolę w zakończeniu pandemii, która nadal ewoluuje i stawia nowe wyzwania dla zdrowia ludzi na całym świecie" - dodał ekspert.

Wkrótce więcej informacji.

Komentuj
Dowiedz się więcej na temat: szczepionka | szczepionka Johnson & Johnson | szczepienia | FDA

Reklama

Reklama

ZAKUPY