Opinie

[TOMASZ LIS] Trzaskowski wygra w Końskich i Skawinie tak samo, jak wygrał w Warszawie

[TOMASZ LIS] Trzaskowski wygra w Końskich i Skawinie tak samo, jak wygrał w Warszawie

Gośćmi redaktora naczelnego byli dziś Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, prof. Magdalena Środa, filozof, etyk oraz sędzia Igor Tuleya z Sądu Okręgowego w Warszawie. Zobaczcie cały program na VOD!

- Jeśli ktoś miał zostać prezydentem Warszawy, musiał wygrać też na blokowiskach. Bycie prezydentem to nie jest tylko spotykanie znanych wielkomiejskich aktorów. To codzienna praca z normalnymi ludźmi. I to wśród tych ludzi Trzaskowski wygrywał. Dlatego wygra w Końskich i Skawinie - mówił w programie poseł Paweł Kowal.

- Zaszła realna zmiana w Polsce. Polacy mają potrzebę zmiany. Zła polityka ich zamęczyła, dlatego wołanie o zmianę jest dziś ogromną potrzebą Polaków – dodawał.

- Atmosfera tutaj, gdzie jestem, czyli na Warmii i Mazurach, jest bardzo pro-Trzaskowska, ale nie byłabym taką optymistką, jak poseł Paweł Kowal – mówiła jednak profesor Magdalena Środa. – Ja jednak zaglądam czasami do Telewizji Publicznej i widzę, co tam się dzieje – nie ma problemów, nie ma kłopot, wszystko jest wspaniale. Dodatkowo Polacy potrzebują figury ojca, a w takim wypadku Trzaskowskiemu może być bardzo trudno – zauważała.

Ostatnim gościem Tomasza Lisa był natomiast sędzia Igor Tuleya, który lada chwila ma stanąć przed tzw. Izbą Dyscyplinarną. – Nawet za głębokiej komuny czy sanacji nie było prześladowania sędziów za wyroki, które wydali – zauważał, puentując istotę pisowskiej „reformy sprawiedliwości”.

Wszystkie wcześniejsze programy Tomasza Lisa zobaczysz tu.